تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۹:۱۷:۲۳
کد مطلب : 50078
مستبصرمغربی

متفکران دولت های سنی از مناظره با شیعه واهمه دارند/تاسیس مراکز وهابیت توسط غربی ها برای جلوگیری از رسیدن صدای انقلاب اسلامی/روحانی نماهایی در انگلیس برای انحراف در شیعه تربیت می شوند

دکتررامسیس گفت:در عالم تشیع هم دنبال تاسیس و تقویت گروه های انحرافی هستند در گذشته بوده امروز هم همین کار را دارند می کنند بعضی ها که ادعای مرجعیت شیعه دارند با ولی فقیه و انقلاب اسلامی اعلام مخالفت می کنند که بیشتر از این نمی توانم توضیح دهم روحانی نماهایی مثل یاسرالحبیب افرادی را در انگلیس و امریکا تربیت کردند تا انحراف به وجود بیاورند.


 

به گزارش عصر آبادان به نقل از رهیاب ،فقط اسم امام حسین می آید دلم گریه می کند من روی شخصیت ایشان تحقیق کردم پسر پیامبر را مسلمانان کشتند باید این را تحقیق کرد و دید چه عواملی سبب شد تا مسلمانان حسین را بکشند؟اگر این مسله را حل کنیم اسلام را می فهمیم.

از همان شروع مصاحبه وقتی نام مبارک سیدالشهدا بر زبانش جاری شد اشک در چشمانش حلقه زد برای شناخت اسلام حقیقی قصه کربلا را کافی می دانست.

این شروع گفتگوی ما با دکتر محمد کمال رامسیس از مراکش است که پس از سال ها تحقیق در دانشگاه های مغرب به مذهب شیعه روی آورده است.

در ادامه بخش هایی از گفتگوی این مستبصر مراکشی را که در دفتر شبکه اطلاع رسانی رهیاب ضبط شده است می خوانید:

*هر انسانی که فطرت و عقلش سالم است این حقیقت را درک می کند در سر بعضی از جوانان ویروس وهابیت را وارد کردند و ذهن آنها را خراب کردند ونمی توانند درست فکر کنند والا حقیقت روشن است.

*درک معارف اهل بیت از کانال امام علی علیه السلام شدنی است شرح نهج البلاغه ابن ابی الحدید واقعا کتاب موثری بود در همان مراحل اولیه مرا خیلی کمک کرد تا شخصیت علی علیه السلام را بشناسم مرا دگرگون کرد و به مظلومیت وی پی بردم که چطور علی را صحابه پیامبر اذیت کردند.

*بعضی از اهل سنت  از نظر سیاسی و فرهنگی ارزشهای انقلاب اسلامی را می پذیرند ولی از نظر عقیدتی این تحول خیلی برای آنها سخت است من این بتها را با شناخت حقیقی حضرت علی علیه السلام شکستم وقتی علی علیه السلام را شناختید دیگر هیچ کس در کنار ایشان نمی تواند قرار بگیرد.

*وهابی ها تربیت شده اند که شیعه ها مجوسی ،کافر و رافضی هستند و به ما هم که شیعه شده ایم می گویند عامل ایران و جاسوس هستید این جنگ تکفیر را روانی های وهابی راه انداخته اند ولی انسان های عادی و اهل تسنن از منطق شیعه می ترسند و می دانند اگر بحث کنند متمایل می شوند برای همین واهمه دارند که شما با دلایل محکم و جذاب اهل بیت آنها را جذب کنید ، دولت ها و گروه های سیاسی هم ترس دارند و می دانند ایدئولوژی ما برتر است برای همین متفکرانشان که عقل دارند با شیعه روبرو نمی شود و مناظره نمی کنند.

*پشت ما پیامبر، قرآن و اهل بیت است دیگر کسی می تواند روبروی شیعه بایستد؟ ما هرچه می گویم در قرآن است ولی آنها یک روایاتی که معلوم نیست از کجا آمده است و کجای قرآن آمده است؟اما اهل بیت هرچه می گویند در قرآن آمده است پس حجت ما از بقیه محکم تر است.

*وهابی ها شیعه را سب می کنند و می گویند شیعه ساخته ایرانی هاست ولی انگار نمی خواهند بفهمند که علی علیه السلام در عراق بود و حکومتش در کوفه بود پس شیعه در عراق اول بوده است نه در ایران و تازه خود پیامبر هم در مدینه بوده اند پس این یک اتهام است که وهابی ها به شیعه وارد می کنند.

* ایران یک پروژه عظیم برای گسترش اسلام ناب محمدی دارد ولی غربی ها و استکبار به دنبال پروژه دموکراسی وسکولاریسم است برای همین تضاد بین ایران و استکبار وجود دارد آنها نمی خواهند ایران قوی شود چون می دانند در صورت قوی شدن ایران یک تحول جهانی به وجود خواهد آمد.

*آنها سی سال است دنبال زمین زدن ایران هستند و برای این کار دست به هرکاری زده اند اما نتیجه نگرفته اند برای همین امروز دنبال شکاف و انحراف در داخل مکتب اهل بیت علیهم السلام هستند غربیها با تاسیس مراکزوهابیت در کشورها دنبال این هستند تا صدای انقلاب اسلامی به آنها نرسد.

*در عالم تشیع هم دنبال تاسیس و تقویت گروه های انحرافی هستند در گذشته بوده امروز هم همین کار را دارند می کنند بعضی ها که ادعای مرجعیت شیعه دارند با ولی فقیه و انقلاب اسلامی اعلام مخالفت می کنند که بیشتر از این نمی توانم توضیح دهم روحانی نماهایی مثل یاسرالحبیب افرادی را در انگلیس و امریکا تربیت کردند تا انحراف به وجود بیاورند.

*اهل سنت وقتی این برنامه ها را که این افراد معلوم الحال با حمایت غربی ها از صبح تا شب در سب و حمله به عقاد اهل سنت است می بینند چه فکر می کنند؟ تصویری که این شبکه ها به اهل تسنن می دهند این است که کار تشیع از صبح تا شب لعن به خلفا ست لذا بعضی از اهل سنت با دیدن این برنامه های انحرافی مکتب اهل بیت را نفرین می کنند این یک مانع بزرگ است.

*کسانی که در مجالس امام حسین خونریزی می کنند و قمه به سر خود و بچه های کوچک می زنند این یک تصویرمناسبی از مکتب اهل بیت به دنیا مصادره نمی کند دنیای امروز قمه زنی را نمی پذیرند برای همین مقام معظم رهبری و بعضی مراجع حرام کرده اند ولی بعضی ها سکوت کرده اند ویا دعوت به قمه زنی می کنند