تاریخ انتشار خبر: ۲۷ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۰۵:۴۲:۲۲
کد مطلب : 89518
سپاهان مدیون آقای خاص؛

متمایزترین مردان سپاهان در لیگ چهاردهم +عکس

در جمع مردان تیمی که قهرمان لیگ برتر چهاردهم شد ۸ بازیکن از سایر بازیکنان نصف جهانی متمایز بودند که در گزارش زیر با عملکرد آنها بیشتر آشنا خواهید شد.

متمایزترین مردان سپاهان در لیگ چهاردهم +عکس

 عصر آبادان  – لیگ چهاردهم به پایان رسید و سپاهان آرام و بی‌صدا، در روز آخر نهایت بهره را از تساوی جنجالی تراکتورسازی و نفت در تبریز برد و برای پنجمین بار قهرمان لیگ برتر ایران شد.

تیمی که در ایستگاه ۲۴ لیگ به صبا در قم ۲ بر صفر باخته بود، با ۶ برد متوالی به ترتیب تراکتورسازی (۲ بر یک)، پرسپولیس (۲ بر یک)، راه‌آهن (۳ بر صفر)، استقلال صنعتی (۳ بر یک) و نفت مسجدسلیمان (۳ بر یک) و سایپا (۲ بر صفر) را برد تا در دیدار پایانی لیگ انتظار تساوی نفت و تراکتورسازی را بکشد. 

برنامه، نتایج کامل، جدول رده‌بندی و گلزنان لیگ برتر

در واقع سپاهان مزد انسجامش در ۶ هفته پایانی لیگ را گرفت. شاگردان فرکی اگرچه که نیم‌فصل دوم به استقلال ۲ بر یک باختند و نتوانستند شکست دیدار رفت خود را جبران کنند، اما در روز آخر مسابقات سایپا را با درخشش مهدی شریفی ۲ بر صفر بردند تا با تفاضل گلی به مراتب کمتر از تراکتورسازی (۱۹ به ۲۴) و البته یک امتیاز بیشتر (۵۹ به ۵۸) خوشحال از تساوی ۳-۳ نفت و تراکتور باشند.

اما در جمع مردان تیمی که قهرمان شد ۸ بازیکن از سایر بازیکنان نصف جهانی متمایز بودند:

سپاهان مدیون آقای خاص

بی‌تردید مهدی شریفی را باید بازیکن «خاص» سپاهان در لیگ چهاردهم دانست. مهاجمی جوان و آینده‌دار که در دیدار فینال گونه نصف جهانی‌ها برابر سایپا- هر دو گل تیمش را زد.

مهدی که فصل پیش شایسته کسب عنوان جوان برتر فوتبال ایران بود، این فصل ۱۲ گل زد و ۱۶ امتیاز گرفت تا سپاهان قهرمانی‌اش را در گرو درخشش این مهاجم ببیند. شریفی به همراه سجاد شهباززاده پس از ادینیوی ۲۰ گله در رده دوم جدول گلزنان ایستادند.

متمایزترین مردان سپاهان در لیگ چهاردهم +عکس

ستاره خط آتش سپاهان به پرسپولیس، استقلال صنعتی (۲)، پیکان، فولاد و سایپا (۲) گل‌های ۳ امتیازی زد. مهدی یک گل هم در داربی اصفهان زد تا روی هم ۱۶ امتیاز مستقیم در راه قهرمانی سپاهان کسب کرده باشد.

ارزش‌ کار این مهاجم وقتی عیان‌تر می‌شود که بدانیم در ایستگاه دوم لیگ هر ۲ پاس گل پیروزی ۲ بر صفر سپاهان برابر حریف را به خلعتبری (۳۱) و پریرا (۶۵) داد.

به این ترتیب نصف جهانی‌ها با کمک مهدی شریفی ۱۹ امتیاز به دست آوردند تا ارزش‌ این مهاجم برای‌شان چند برابر شود.


عبدا… پرکارترین

در میان مردان تیم قهرمان حسین پاپی و عبدا… کرمی ۲۹ و ۲۸ مرتبه وارد ترکیب سپاهان شدند تا بیشترین حضور را در بازی‌های این تیم داشته باشند. با این حال پاپی ۲۰ مرتبه وارد ترکیب اصلی شد و عبدا… ۲۸ مرتبه. در مقابل عبدا… کرمی با ۲۵۲۰ دقیقه بازی در لیگ ۱۴ بیشترین شانس را برای پوشیدن پیراهن تیم قهرمان داشت.

متمایزترین مردان سپاهان در لیگ چهاردهم +عکس

خلعت‌ خشن‌ترین بازیساز لیگ!

به گزارش مشرق، محمدرضا خلعتبری هافبک- مهاجم سپاهان فصل قبل برای پرسپولیس ۲۲ بازی انجام داد و ۶ گل زد. خلعت این فصل ۲۵ مرتبه وارد ترکیب اصلی سپاهان شد و ۹ گل زد. بازیکنی که ۷ مرتبه هم به هم‌تیمی‌هایش پاس گل داد تا از این حیث در کنار پریرا- بهترین باشد.

متمایزترین مردان سپاهان در لیگ چهاردهم +عکس

محمدرضا که به پدیده، نفت مسجدسلیمان، گسترش (هت‌تریک) گل‌های ۳ امتیازی زده بود ۸ کارت زرد در دیدار برابر استقلال، ذوب‌آهن، راه‌آهن، پیکان، استقلال، ذوب‌آهن، صبا و راه‌آهن در دو نیم‌فصل اول و دوم گرفت.

خشن‌ترین سپاهانی لیگ البته دو مرتبه مقابل استقلال و گسترش برای سپاهان- پنالتی گرفت.


احمدی قرمزترین

رحمان احمدی هم ۱۵ مرتبه وارد ترکیب اصلی سپاهان شد. دروازه‌بانی که از هفته ۲۱ رقابت‌ها به بعد چندان شانس بازی پیدا نکرد و جایش را به شهاب گردان داد. رحمان مقابل ذوب‌آهن (هفته ۲۱- دقیقه ۳۹) و صبا (هفته ۲۴- دقیقه ۴۹) از زمین با دریافت کارت قرمز مستقیم اخراج شد تا در این زمینه جلوتر از شجاع خلیل زاده، محمدحسین مرادمند و لوسیانو پریرا پیشتاز باشد.

متمایزترین مردان سپاهان در لیگ چهاردهم +عکس


مردان متمایز سپاهان در لیگ چهاردهم را در جدول زیر ببینید:

عنوان

بازیکن

بیشترین تعداد بازی

حسین پاپی (۲۹)

بیشترین حضور در ترکیب اصلی

عبدا… کرمی (۲۸)

بیشترین دقایق بازی

عبدا… کرمی (۲۵۲۰)

بیشترین گل زده

مهدی‌شریفی (۱۲) و لوسیانو پریرا (۱۱)

بیشترین پاس گل

محمدرضا خلعتبری و لوسیانو پریرا (۷)

بیشترین کارت زرد

محمدرضا خلعتبری (۸)

بیشترین کارت قرمز

رحمان احمدی (۲)

بیشترین کلین‌شیت

شهاب گردان (۴)

امتیازآورترین بازیکن

مهدی شریفی (۱۶)

مسن‌ترین بازیکن

هادی‌عقیلی و رحمان‌احمدی(۳۴ سال)

جوان‌ترین بازیکن راه یافته به ترکیب

امیرحسین کریمی (۱۴)

 منبع: مشرق