تاریخ انتشار خبر: ۳ , مهر, ۱۳۹۵ | ۱۰:۳۷:۳۰
کد مطلب : 124009
عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس:

مجلس باید دولت را برای بیشترین بهره برداری ایران از میادین مشترک گازی ملزم کند/ عربستان و قطر بیشترین بهره براداری از میادین مشترک را دارند

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت:مجلس شورای اسلامی باید دولت را الزام کند که اصل کار را به سمتی ببرد که ایران از میادین مشترک بیشترین بهره برداری را داشته باشیم.

مجلس باید دولت را برای بیشترین بهره برداری ایران از میادین مشترک گازی ملزم کند/ عربستان و قطر بیشترین بهره براداری از میادین مشترک را دارند

 حجت الاسلام و المسلمین سید جواد حسینی کیا عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفتگو با “ آرمان کرمان“با اشاره به اینکه بیشترین بهره برداری از میادین مشترک توسط قطر و عربستان انجام می شود گفت:در جایی که میادین مشترک باشد هر طرفی تلاش می کند بیشترین بهره برداری را از میادین داشته باشد و مسئله نگران کننده این است که ما کمی نسبت به برداشت های مشترک بی توجه هستیم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از مسائل مربوط به میادین داخل حوزه کشور ایران وحوزه IPC این بود که  ما میادین مربوط به ایران را واگذار می کنیم در حالی که در میادین مشترک مشکل داریم و دیگران بهترین بهره برداری را می کنند.

وی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی باید دولت را الزام کند که اصل کار را به سمتی ببرد که ایران بیشترین بهره برداری را از میادین مشترک داشته باشد اظهار داشت: در این حالت طبیعی است میادینی که به طور قطع در داخل  کشور وجود دارد ذخائرش باقی می ماند.

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: اگر الزام برای دولت مد نظر قرار داده شود و در این زمینه نیز همت جدی داشته باشد در این صورت از حقوق ملت دفاع می شود چرا که این مسئله حق مردم می باشد که نباید کشورهای بیگانه آنها را ببلعند و ببرند.

انتهای پیام/