تاریخ انتشار خبر: ۲۹ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۰:۳۱:۲۵
کد مطلب : 55090

مجلس نمایندگان آمریکا قطعنامه‌ علیه ایران تصویب کرد

مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه قطعنامه‌‌‌ای را علیه ایران تصویب کرد.

 

به گزارش  عصر آبادان ،  مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه قطعنامه‌ای را با موضوع حقوق بشر ایران به تصویب رساند. بر پایه اطلاعیه‌‌ای که دقایقی پیش روی وب‌سایت رسمی این مجلس قرار گرفت قانونگذاران هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه روز چهارشنبه قطعنامه‌‌ای موسوم به «قطعنامه ۷۵۴» را به تصویب رساندند که ایران را به نقض موازین حقوق بشر متهم می‌کند. قطعنامه یاد شده که ادرویس و الیوت انجل، نمایندگان جمهوری‌خواه آمریکا تدوین آن را به عهده داشتند با استناد به «گزارش آزادی‌های مدهبی کمیسیون آمریکا در سال ۲۰۱۴» و گزارش احمد شهید، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر ایران، ادعاهایی بی‌پایه درباره اعدام در ایران مطرح شده است.

اد رویس، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان طی اظهاراتی درباره تصویب این قطعنامه ایران را به نقض نظام‌مند حقوق بشر، «سرکوب بی‌رحمانه صدای فعالان حقوق بشر، روزنامه‌نگاران و اقلیت‌های مذهبی»، «کشتار مخالفان» و برخی موارد دیگر متهم کرد.

این اقدام در حالی صورت گرفت که ایران و گروه ۱+۵ از روز سه‌شنبه در حال انجام دهمین دور مذاکرات هسته‌ای برای پایان دادن به مناقشات بر سر برنامه هسته‌ای ایران هستند.
تسنیم