تاریخ انتشار خبر: ۵ , اسفند, ۱۳۹۲ | ۲۰:۰۸:۴۵
کد مطلب : 18845
فرمانده سپاه ولی‌عصر(عج) خوزستان:

مجمع عالی بسیج یک حلقه مفقوده در استان بود

فرمانده سپاه ولی‌عصر(عج) خوزستان گفت: مجمع عالی بسیج یک حلقه مفقوده در استان به شمار می‌رفت که با پیگیری‌های به عمل آمده و ارائه گزارشات پی‌درپی تصمیم به برگزاری اجلاس عالی بسیج در استان شدیم.

عصر آبادان –  حسن شاهوارپور ظهر امروز در اجلاس مرجع عالی بسیج استان خوزستان که ظهر امروز در مجتمع فجر اهواز برگزار شد، اظهار کرد: بسیج با نگاهی تخصصی و فنی معضلات و مشکلات استان و کشور را رصد می‌کند و با ارائه راهکارهای فرهنگی مشکلات را برطرف خواهد کرد.

وی حلال همه مشکلات استان را مسائل فرهنگی دانست و گفت: بودجه رسانه بی‌بی‌سی فارسی که تنها یک شبکه است و کار تخریبی انجام می‌دهد از کل بودجه صدا و سیمای کشور بیشتر است.

فرمانده سپاه ولی‌عصر(عج) خوزستان با بیان اینکه مجموعه بسیج به عنوان عضوی از نظام به دنبال رفع مشکلات جامعه است، افزود: امروز نزدیک به یک چهارم جمعیت استان بسیجی هستند و این مایه افتخار ما می‌باشد.

وی ادامه داد: ارتباط بسیج با بدنه جامعه بیش از ارگان‌های دیگر است که این موضوع باعث می‌شود بازخورد و انعکاس مشکلات به صورت علمی به بدنه بالایی جامعه منتقل شود.

شاهوارپور به چشم‌انداز بسیج در سال ۱۴۰۴ اشاره کرد و گفت: اعتقاد داریم که حداقل دو سوم از افراد یک محله عضو بسیج باشند، همچنین پایگاه‌ها ما باید به سبکی حرکت کنند که در هر محله و منطقه انسان‌هایی نمونه را تحویل جامعه دهند.

وی عنوان کرد: یکی از موضوعات مهم در حلقه‌های تقویتی بحث کیفی‌سازی آنها است که لازمه آن تربیت سرگروه‌ها و مربیان توانمند می‌باشد. در حوزه تشکیل حلقه‌های تربیتی تاحدود زیادی موفق بودیم اما در تشکیل حلقه‌های سرگروه هنوز موفقیت چندانی بدست نیاوردیم.

وی در ادامه عنوان کرد: بی‌سوادی یکی از معضلات جامعه ما بخصوص در اقشار جوان و نوجوان است که نیاز است بسیج به این موضوع بپردازد. تا کمتر شاهد بی‌سوادی در استان باشیم.

فرمانده سپاه ولی‌عصر(عج) خوزستان به حوزه محرومیت‌زدایی افزود و گفت:‌با توجه به فعالیت بسیج دانشگاه و محلات تلاش های خوبی در این خصوص صورت گرفته است اما می‌طلبد که پایگاه‌های بسیج توانمند موجود اهواز به روستاهای حاشیه سفر کرده و در آنجا خدمت کنند؛ چرا که در شهرها و روستاهای دورافتاده مشکلات عدیده‌ای همچون نبود مدرسه به چشم می‌خورد.

 

شاهوارپور با بیان اینکه باید در سال ۹۳ با انرژی بیشتری به جنگ با مشکلات برویم، افزود: احداث کتابخانه، مساجد، مدارس، مصلی، غسالخانه، گلزار شهدا، راه روستایی و پل‌های کوچک از اقدامات مهم بسیج در روستاهای دورافتاده به شمار می‌رود.

وی در پایان عنوان کرد:‌ هر عرصه‌ای که بتواند باعث رفع محرومیت شود، برای ما حائز اهمیت است، البته انتظار می‌رود که از ظرفیت‌های علمی بسیج اساتید استفاده بیشتری شود.

 

 

فارس