تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۶:۵۱:۱۷
کد مطلب : 54878

محاکمه مرسی در قفس + تصاویر

رهبران اخوان المسلمین امروز در دادگاه جنایی قاهره به اتهام جاسوسی، همکاری با گروههای خارجی و آسیب زدن به منابع ملی کشور محاکمه شدند.

محاکمه «محمد مرسی» رئیس جمهور برکنار شده مصر و ۳۵ نفر از رهبران و اعضای ارشد گروه اخوان المسلمین این کشور امروز در دادگاه جنایی قاهره برگزار شد.
منابع قضایی مصر اعلام کردند جلسه دادگاه جنایی برای رسیدگی به پرونده مرسی و ۳۵ تن دیگر از رهبران و اعضای گروه اخوان المسلمین به اتهام جاسوسی، همکاری با گروههای خارجی و آسیب زدن به منافع ملی کشور امروز در دادگاه جنایی قاهره واقع در آکادمی پلیس از سرگرفته شد.
در این جلسه دادگاه که به ریاست قاضی «شعبان الشامی» برگزار شد اعضای اخوان المسلمین در قفس مورد محاکمه قرار گرفتند که تا کنون جزئیاتی از این جلسه منتشر نشده است.
از اعضای اخوان که در قفس دادگاه به اتهامات آنان رسیدگی شد می‌توان به محمد مرسی رئیس جمهور برکنار شده مصر، محمد بدیع مرشد و رهبر اخوان المسلمین، خیرت الشاطر، صفوت حجازی، عصام العریان، سعد الکتانتی اشاره کرد.
پس از برکناری محمد مرسی از مقام ریاست جمهوری مصر در اواخر ژوئن سال ۲۰۱۳ دستگاه قضایی مصر گروه اخوان المسلمین را در فهرست گروه تروریستی قرار داد و همه فعالیت‌های این گروه در سراسر مصر به طور کامل متوقف شد.
محمد مرسی و شمار زیادی از رهبران بلند پایه گروه اخوان المسلمین پس از آن تحت تعقیب دستگاه قضایی مصر قرار گرفتند و بازداشت و زندانی شدند.
روند رسیدگی به پرونده محمد مرسی و رهبران اخوان در دادگاه جنایی قاهره تاکنون چندین بار علل گوناگون به تعویق افتاده است.

منبع: ابنا