تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , آذر, ۱۳۹۳ | ۰۸:۲۰:۵۱
کد مطلب : 59149

محبوب‌ترین رنگ بدنه اتومبیل‌ها در سال ۲۰۱۴+تصاویر

اخیراً تحقیقی از جانب موسسه تولید رنگ PPG در مورد محبوب‌ترین رنگ‌هایی که روی اتومبیل‌های جدید پاشیده می‌شود انجام شده، که نتیجه تحقیق بدین شرح است.

به گزارش مشرق، به‌ مانند سال‌های گذشته باز هم این سفید بود که محبوب‌ترین رنگ برای اتومبیل‌ها شناخته شد. به‌طوری‌که ۲۸ درصد اتومبیل‌های جدید فروخته شده در سطح جهانی سفید رنگ بودند و دومین رنگ محبوب هم مشکی است که رنگ ۱۸ درصد کل اتومبیل‌های فروخته شده را شامل می‌شود.

رنگ‌های محبوب بعدی هم نقره ای و طوسی هستند که به طور مساوی ۱۳ درصد آمار را شامل می‌شوند. رنگ‌های طلائی، زرد، نارنجی و قهوه‌ای، روی‌هم‌رفته رنگ ۱۰ درصد پوشش اتومبیل‌های جدید را تشکیل می‌دهند . رنگ ۹ درصد اتومبیل‌های مدل ۲۰۱۴ هم قرمز بوده است.

با این شرایط و در قیاس با سال‌های گذشته محبوبیت رنگ سفید در حال افزایش و محبوبیت رنگ‌هایی چون نقره‌ای رو به زوال است. در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ رنگ سفید محبوبیت ۲۲ و ۲۵ درصدی داشته است. در مقابل محبوبیت رنگ نقره‌ای در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ به ترتیب ۲۰ و ۱۵ درصد بوده است.

 Mercedes S-Class 2015

محبوبیت رنگ‌ها در آمریکا هم بسیار به آمار جهانی نزدیک است. به گفته کمپانی PPG محبوب‌ترین رنگ‌ها در سال ۲۰۱۴ در بازار آمریکا به ترتیب سفید با ۲۳ درصد، مشکی با ۱۸ درصد، طوسی با ۱۶ درصد و نقره‌ای با ۱۵ درصد بوده‌اند.

درحالی‌که ممکن است رنگ مورد سفارش خریدار برای یک اتومبیل اسپرت با یک سدان شهری متفاوت باشد و رنگ‌هایی چون قرمز برای یک اتومبیل اسپرت هیجان‌انگیزتر باشند. اما باز هم این رنگ سفید است که در محبوبیت آن هم در همه سگمنت‌ها، همهٔ رنگ‌های دیگر را به کنار زده است.

منبع : پدال