تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۱۲:۴۴:۱۳
کد مطلب : 73354

محسن رضایی : خرمشهر و آبادان در دوران بازسازی مورد بی‌توجهی قرار گرفتند

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در زمان بازسازی باید کارهایی جدی در آبادان و خرمشهر انجام می‌شد که انجام نشده و هم اینک باید به این شهرها توجه بیشتری صورت گیرد.

به گزارش عصر آبادان ؛محسن رضایی امروز در حاشیه بازدید از بیمارستان شهید طالقانی آبادان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: در خرمشهر یک و در آبادان سه بیمارستان فعال وجود دارد، کادر پزشکی و پرستاران زحمت بسیاری می‌کشند اما از لحاظ تعداد پرسنل، ساختمان و تجهیزات نواقص و کاستی‌هایی وجود دارد و عقب‌ماندگی‌ها کاملا مشخص است.

وی ادامه داد: هم در زمان بازسازی باید کارهایی جدی انجام می‌شد که انجام نشده و هم اینک باید توجه بیشتری صورت گیرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، منطقه آزاد اروند را ظرفیتی بزرگ برای ارتقای سطح بهداشت و ارائه خدمات پزشکی دانست و گفت: منطقه آزاد اروند می‌تواند کانون بیمارستانی خوبی برای عراق، کویت و تمام جنوب خوزستان شود که نیاز به سرمایه‌گذاری جدی‌تری دارد.

وی خاطرنشان کرد: هرچه در بخش سلامت سرمایه‌گذاری شود منجر به ضرر نخواهد بود و بخش سلامت به خودی خود درآمدزا خواهد بود.

رضایی متذکر شد: مسئولان کشور باید به جنوب خوزستان و به طور خاص خرمشهر و آبادان در بعد سلامت و درمان و بیمارستانی نگاهی ویژه داشته باشند.

وی به کمبود کادر درمانی بیمارستان‌های منطقه اروند اشاره کرد و گفت: در صورت وقوع حوادثی از قبیل گرد و غبار پرستاران با تعداد بالای مراجعه‌کنندگان مواجه شده و توان ارائه خدمات مطلوب را نخواهند داشت که باید کادر درمانی را تقویت کرد و در صدد رفع این مشکل بود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان خاطرنشان کرد: دلیل حضور من در خوزستان و خرمشهر انجام وظیفه و ابراز همدردی با همشهریان و ارائه گزارش به مقام معظم رهبری و مجمع است تا توجه جدی‌تری به این موضوع شود.

منبع: فارس