تاریخ انتشار خبر: ۷ , آبان, ۱۳۹۴ | ۲۱:۱۱:۴۹
کد مطلب : 102810

محکومیت ستاره فوتبال به جرم اذیت و آزار همسر سابقش +عکس

پل گاسکوئین ستاره سابق فوتبال انگلیس در دادگاهی گناهکار شناخته شد.

کاش هیچ عکسی از او وجود نداشت تا مقایسه ای هم بین دیروز و امروز او انجام نمی شد. چقدر برای مردم کشور انگلیس سخت است که ممکن است در گوشه کنار خیابان های شهر کسی را در حالت غیر طبیعی ببینند که روزی برایشان خاطره می ساخته. ۵۷ بازی ملی و ۱۰ گل زده برای تیم ملی انگلیس توسط هافبک اسبق نیوکاسل و اورتون او را به یکی از بازیکنانی تبدیل کرده بود که در عین بازی در تیم های نه چندان مشهور، خیلی در چشم بود.

 

 

 

سخت است که « پل گاسکوئین » آنقدر وضعش خراب باشد که خودش اقرار کند باعث و بانی این وضعیت اسفناک بوده است. چیزی حدود ۲ سال پیش بود که گاسکوئین برای اولین بار در حالتی نیمه بیهوش مقابل سطل آشغالی در لندن پیدا شد. در آن شرایط، ظاهر قبلی و همیشگی خودش را نداشت. اما چقدر دردناک است. نزدیکان به هتلی که گاسکوئین در برابر آن افتاده بود، با کمی دقت فهمیدند که او کیست؟ شاید همین جا بود که آن ها آرزو کردند درحال خواب دیدن باشند یا اینکه حتی بتوانند سریع از این اتفاق عبور کنند تا تصویر « گازا » همان گونه خوب و دوست داشتنی در ذهن ها بماند. اما نشد …

 

گاسکوئین به بیمارستان منتقل شد و بعد از بهبود نسبی قول داد که با اعتیاد خود بجنگد. اعتیاد به الکل چیزی بود که هافبک تنومند فوتبال انگلیس را از پا در آورده بود. همه می دانستند که گاسکوئین به راحتی نمی تواند از شر این اعتیاد خلاص شود اما باز هم برایش کمپین تشکیل دادند تا شاید تاثیری داشته باشد. خودش هم می گفت : « من همان گاسکوئین هستم. می جنگم و این اعتیاد را شکست می دهم. » کاش این حس در چند جمله خلاصه نمی شد و پل گاسکوئین واقعا برای رهایی از این دردسر تلاش می کرد. چیزی که اتفاق نیفتاد. “۸ رویایی” تیم ملی انگلیس که خستگی برایش معنایی نداشت، حالا بدجور از پا افتاده است. جوری که بلند شدن دیگر خیلی سخت است. فرگوسن، وین رونی و روی هاجسون کسانی بودند که در این چند سال اخیر حمایت های خود از « گازا » را نشان داده اند. حمایت از کسی که روزی حامی یک ملت در مستطیل سبز بود. کسی که می توانست رویای مردم یک کشور را فقط با یک توپ بر آورده کند.

 

 

وضعیت این روز های مالک میانه میدان تیم انگلیس طوری شده است که فقط در مصرف مشروبات الکلی خلاصه نمی شود. او حالا دیگر از سلامت روحی و روانی خوبی هم برخوردار نیست. بر خلاف خیلی های دیگر او بعد از پایان دوران ۱۹ ساله حضورش در فوتبال، به عنوان کارشناس تلویزیونی یا مربی در حوزه فوتبال فعالیت نمی کند. بلکه تبدیل شده است به تیتر یک اخباری که از رنج و بدبختی می گویند. به تازگی او در دادگاه بورنموث گناهکار شناخته شده است. پل متهم به آزار و اذیت نامزد سابق خود و حمله یه یک عکاس شده بود. این اتهام ثابت و گاسکوئین گناهکار شناخته شد. داستان جایی مثل زهر تلخ می شود که بفهمیم خود پل گاسکوئین به این اتهامات اعتراف کرده است و انگار دیگر همه چیز را برای خود تمام شده می داند.

خبرآنلاین