تاریخ انتشار خبر: ۳ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۰۸:۳۱:۲۹
کد مطلب : 82092
آسوشیتدپرس گزارش داد؛

محکومیت عامل افشای اسرار سوءقصد به برنامه هسته‌ای ایران +عکس

این مأمور سیا متهم است به طور غیرقانونی اطلاعات محرمانه سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) را به یک خبرنگار به نام “جیمز رایزن” لو داده است.

 

کتاب جنجالی “دولت جنگ” درباره عملیات های ناکام سیا در خرابکاری در تاسیسات هسته ای ایران

 

 

به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، یک افسر سابق اطلاعاتی آمریکا به جرم افشای اطلاعات محرمانه درباره عملیات صدمه به برنامه هسته ای ایران، احتمالاً به بیش از ۲۰ سال زندان محکوم خواهد شد.

 

طبق گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس (AP)، این افسر سابق سیا با نام “جفری استرلینگ” اهل ایالت میسوری آمریکا بر طبق قوانین فدرال به ۲۰ تا ۲۴ سال زندان محکوم می شود.

 

این مأمور سیا متهم است به طور غیرقانونی اطلاعات محرمانه سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) را به یک خبرنگار به نام “جیمز رایزن” لو داده است. پیش از این یک دادگاه در ماه ژانویه این مأمور سابق اطلاعاتی را مجرم شناخت.

 

 

جفری الکساندر استرلینگ، حقوقدان آمریکایی و مامور سابق سیا

 

 

جیمز رایزن نویسنده کتاب جنجالی “دولت جنگ” درباره عملیات های ناکام سیا در خرابکاری در تاسیسات هسته ای ایران است، که پیش از این از سوی دادستانی آمریکا فراخوانده شده است.

 

دادستان اشد مجازات را به صورت فوری برای این پرونده و شخص جفری استرلینگ خواستار شده است.

 

آسوشیتدپرس در این باره می نویسد: «موضوع اطلاعات محرمانه افشا شده توسط جفری استرلینگ، مأمور اطلاعاتی سازمان سیا “مأموریت سری توقف برنامه هسته ای ایران از طریق ارائه عامدانه طرح ها و نقشه های معیوب” بوده است.»

 

شایان ذکر است، افراد مختلفی از جمله “دزموند توتو” برنده جایزه صلح نوبل از جفری استرلینگ به خاطر رفتار غیرمنصفانه آمریکا با او حمایت کرده اند.