تاریخ انتشار خبر: ۷ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۸:۱۳:۴۶
کد مطلب : 47489

مخالفت با برگزاری همایش برای شناخت پدیده “هاشمی‌رفسنجانی”

در حالی که بیش از یک ماه از سالگرد تولد هاشمی می‌گذرد، همایش «هاشمی شناخت» نتوانست مجوز برگزاری بگیرد و این همایش لغو شد.

 
 
 

 

مخالفت با برگزاری همایش برای شناخت پدیده "هاشمی‌رفسنجانی"

 

به گزارش عصر آبادان از نقل از خبرنگار شبکه اطلاع رسانی دانا، چندی پیش بود که برخی از نزدیکان به احمدی نژاد موسوم به تیم رسانه‌ای احمدی نژاد به دنبال برگزاری همایش «هاشمی شناخت» بودند.

عبدالرضا داوری با تأکید بر اینکه هدف ما انتقاد نیست و ما نمی‌خواهیم با جهت‌گیری وارد این موضوع شویم، در خصوص برگزاری این همایش گفته بود: ما در این زمینه به دنبال شناخت پدیده هاشمی‌رفسنجانی هستیم.

داور‌ی در تشریح جزییات این جلسه هم‌اندیشی گفت: با توجه به نقش و جایگاه آقای هاشمی  و به منظور  شناخت بهتر عملکرد نظام و انقلاب این کار را انجام می‌دهیم و از این لحاظ مهم است چرا که در مسائلی مانند سال ۸۸ نقش آقای هاشمی بی‌بدیل بود.

این همایش به گفته مسئولین برگزاری آن بیشتر به خاطر شناخت بیشتر و ارائه اطلاعات جدیدی از هاشمی رفسنجانی برنامه ریزی شده بود و ابعاد جدیدی از شخصیت وی را نشان می‌داد.

با گذشت حدود یک ماه از سال‌روز تولد هاشمی رفسنجانی، تاکنون این همایش برگزار نشده است و خبرها حاکی از آن است که دستگاه‌های مربوطه مجوز برای برگزاری این همایش را صادر نکرده است.

بر اساس این گزارش، شنیده شده به خاطر مخالفتی که با برگزاری این همایش وجود داشت، از برگزاری آن جلوگیری شده و اجازه صدور مجوز برای این همایش داده نشد.

این در حالی است که عبدالرضا داوری علت لغو این همایش را مخالفت برخی از مراجع تقلید با برگزاری این همایش دانسته بود.