تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , تیر, ۱۳۹۵ | ۱۷:۱۶:۲۱
کد مطلب : 119044
شبکه صدای آمریکا؛

مخالفت کاخ سفید با طرح های ضد ایرانی کنگره +فیلم

کاخ سفید با انتشار بیانیه در واکنش به اقدام کمیته مقررات و تدوین قانون مجلس نمایندگان آمریکا گفته که دولت باراک اوباما با سه طرح پیشنهادی این کمیته در ارتباط با ایران به شدت مخالف است.

س مخالفت کاخ سفید با طرح های ضد ایرانی کنگره +فیلم

، کاخ سفید با انتشار بیانیه در واکنش به اقدام کمیته مقررات و تدوین قانون مجلس نمایندگان آمریکا گفته که دولت باراک اوباما با سه طرح پیشنهادی این کمیته در ارتباط با ایران به شدت مخالف است.

 

 

این طرح ها عبارت بودند از:

 

 

۱) طرح ۴۹۹۲ که در ارتباط با نقل و انتقال پول با ایران در چاچوب حفاظت از سیستم بانکی آمریکا است و “اد رویس” رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا آن را مطرح کرده است.

 

 

۲) طرح ۵۱۱۹ که “مارک پامپو” پیشنهاد کرده است که شامل ممنوعیت سازمان های دولتی و صدور مجوز خرید آب سنگین از ایران می شود.

 

 

۳)طرح ۵۱۳۶ که پیشنهادی “کوین مک کارتی” که در ارتباط با مسئول قرار دادن ایران به دلیل حمایت از تروریسم و نقض حقوق بشر و فعالیت های تهدید آمیز است.

 

 

“اد رویس” بیشتر درمورد این طرح ها توضیح داده که در زیر فیلم آن را مشاهده می کنید.

 

 

به گزارش صدای آمریکا: در بیانیه کاخ سفید آمده که دولت با هر طرحی که ایالات متحده را از اجرای برجام بازدارد به شدت مخالف است.

 

 

در ادامه این بیانیه آمده که این سه طرح، توانایی آمریکا در انجام تعهداتش بر پایه توافق هسته ای را تضعیف می کند و با اعمال تحریم های ثانوی، تحریم های اقتصادی و مالی برداشته شده در چارچوب اجرای برجام را خنثی می کند.

 

 

کاخ سفید طرح ۵۱۳۶ را مانعی بر سر راه پیشبرد امنیت ملی و هدف های سیاست خارجی دولت توصیف کرده و طرح ۴۹۹۲ را خلل بر قدرت رئیس جمهوری برای اعمال اختیارات اقتصادی اضطراری بین المللی دانسته و سرانجام بر خرید آب سنگین ایران به عنوان بخشی از تعهد آمریکا در توافق هسته ای تاکید کرده و گفته که چنین طرح هایی را وتو خواهد کرد. /