تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , آبان, ۱۳۹۳ | ۰۸:۴۹:۲۸
کد مطلب : 52586
مسئول بسیج اساتید خوزستان :

مخالف ترویج موسیقی در دانشگاه هستیم/برخی هر جا مسئولیت گرفته اند کشتی انقلاب را سوراخ کرده اند

عصر آبادان: دکتر کیانی، رویکرد بسیج اساتید را تبعیت از ولایت فقیه عنوان و با یادآوری برگزاری زنده و رواج موسیقی در برخی دانشگاه های استان، اعلام کرد: مقام معظم رهبری، رهبرحکیم مان، در دوره اصلاحات موضع خودشان را اعلام کرده و فرمودند ” پیشبرد موسیقی در دانشگاه با اهداف انقلاب اسلامی سازگاری ندارد” و ما نیز بر طبق تبعیت از مقام عظمای ولایت، مخالف ترویج موسیقی در دانشگاه هستم.

 

به گزارش عصر آبادان ، مسئول بسیج اساتید استان خوزستان در گفتگو با خبرنگار دزفول امروز هدف بسیج اساتید را حفظ ارزشهای انقلاب اسلامی و حفظ ارزشهای دینی عنوان و گفت: سالیان سال است هجمه هایی به کشور صورت گرفته است که در این مدت بسیج با تمام توان از آرمان های و ارزشهای انقلاب اسلامی حفاظت و صیانت کرده است.

 

دکتر “رضا کیانی نژاد” با بیان اینکه برنامه بسیج اساتید تعامل سازنده با مدیران برای پیش برد دانشگاه ها در جهت اهداف عالیه انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: غالب دانشجویان و اساتید ما، کسانی هستند که دغدغه دینی و خدمت به مملکت دارند ولی در مورادی با تغییر دولت و مدیران، تا مدیران جدید به قوانین مسلط شوند مسائل و مشکلاتی پیش می آید.

وی، عدم شفافیت قوانین و دستورالعمل ها را یکی از اصلی ترین عوامل بروز مشکلات در برخی دانشگاههای استان عنوان و خاطر نشان کرد: از ابتدایی که دولت عوض شد هر جا احساس کردیم دانشگاه ممکن است بدلیل عدم شفافیت قوانین از ریل اصلی خود خارج بشود و فعالیت های ضد ارزشی در دانشگاه به وقوع پیوندد بر اساس تعامل مستقیم به رؤسای دانشگاه ها پیشنهاداتمان را داده ایم و تا کنون مشکل اساسی پیش نیامده است.

دکتر کیانی با انتقاد از کنارگذاشتن نیروهای انقلابی و ارزشی در برخی دانشگاهها، با تاکید بر اینکه شاید مقام ها و منصب های ظاهری جابه جا شود، اما نیروهای ارزشی همیشه در صحنه حضور دارند و هر جا که احساس وظیفه کنند اقدامات لازم را انجام خواهند داد چه در پست های مدیریتی باشند و چه نباشند، اظهار کرد: نیروهای ارزشی یکی دو تا نیستند که کسی تصمیم بگیرد کنارشان بگذارد و با جا به جایی دولت ها از صحنه جامعه کنار بروند، نیروهای ارزشی را دولت ها سرکار نیاورده اند که دولتها بتوانند از کار برکنار کند.

مسئول بسیج اساتید استان خوزستان، رویکرد بسیج اساتید را تبعیت از ولایت فقیه عنوان و با یادآوری برگزاری زنده و رواج موسیقی در برخی دانشگاه های استان، اعلام کرد: مقام معظم رهبری، رهبرحکیم مان، در دوره اصلاحات موضع خودشان را اعلام کرده و فرمودند ” پیشبرد موسیقی در دانشگاه با اهداف انقلاب اسلامی سازگاری ندارد” و ما نیز بر طبق تبعیت از مقام عظمای ولایت، مخالف ترویج موسیقی در دانشگاه هستیم.

دکتر کیانی افزود: در هر دانشگاهی این اتفاق را ببینیم، تذکر می دهیم و مخالفت خودمان را اعلام می کنیم و هر جا که نصایح ما مؤثر واقع نشود از طرق کانال های قانونی و رسمی اقدامات مؤثری انجام خواهیم داد که این واقعه در دانشگاه ها به وقوع نپیوندد.

وی با طرح این سؤال که آیا اولویت فرهنگی جوان امروز ما موسیقی است، اذعان کرد: جوان امروزی ما مشکلات بسیاری از جمله کیفیت آموزش، اشتغال و امید به آینده دارد و موسیقی کدام مشکل جوان ما را برطرف می کند؟ چرا بودجه های مملکت به امری اختصاص داده شود که اهداف نظام استکباری را دنبال می کند.

دکتر کیانی، تعریف ایجاد نشاط در دانشگاه ها بوسیله موسیقی را تعریفی اشتباه و منطبق بر تعریف  نظام استکبار دانست و بیان کرد: نظام استکباری هدفش دین زدایی از نسل جدید است و آقایانی در وزارت خانه ایجاد نشاط را به اشتباه تعریف کرده اند.

وی افزود: تعریف نشاطی که صورت گرفته دقیقا تعریف نشاطی است که استکبار جهانی برای جوانان ما در نظر گرفته است. این نشاط نیست این مخدر است، که وطن دوستی و عرق خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و فداکای برای نظام را از جوانان ما بگیرد.

مسئول بسیج اساتید استان خوزستان با بیان اینکه افرادی که در وزارتخانه نشاط را اینگونه تعریف کرده اند باید مبنای این تعریفشان را اعلام کنند والا ما فکرهای دیگری راجع به آنها می کنیم، گفت: سابقه ای که برخی از این افراد در دولتهای قبلی از خودشان نشان داده اند، نشان می دهد هر جا مسئولیت گرفته اند، کشتی انقلاب را سوراخ کرده اند.

دکتر کیانی با تاکید بر اینکه این تعاریف را مغرضانه می دانیم و با آن کنار نمی آئیم، خاطر نشان کرد: این تصمیم گیری وزارت خانه مشکوک است و باید مشخص کنند هدفشان از این تصمیم گیری چیست؟ چیزی که از طریق ماهواره ها برنامه ریزی و به جامعه تزریق می شود چه لزومی دارد که دولت و ارکان متعلق به نظام جمهروی اسلامی نیز آن هدف را ترویج و تبلیغ کنند.

دزفول امروز