تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۱۹:۰۳:۳۳
کد مطلب : 44103

مدارس پنج‌شنبه‌ها تعطیل است

وزیر آموزش و پرورش گفت: تعطیلی مدارس در روزهای پنج شنبه همچنان به قوت خود باقی است؛ در برخی دبستان‌ها، پنج‌شنبه‌ها طرح یک روز بانشاط اجرا می‌شود.

مدارس پنج‌شنبه‌ها تعطیل است

به گزارش عصر آبادان، علی اصغر فانیوزیر آموزش و پرورش افزود: فقط  در برخی مدارس ا بتدایی که طرح یک روز بانشاط در روزهای پنج‌شنبه اجرا می‌شود، ثبت نام و حضور دانش‌آموزان اختیاری است؛‌ این طرح به طور آزمایشی در دو هزار مدرسه ابتدایی کشور اجرا می شود.
واریز سرانه مدارس، پیش از مهرماه

وی با اشاره به اختصاص ۱۲۰میلیارد تومان اعتبار سرانه مدارس در بودجه سال ۹۳ تصریح کرد: نیمی از سرانه پیش بینی شده، به مبلغ ۶۰ میلیارد تومان، پیش از آغاز سال تحصیلی  به  حساب  مدارس واریز می شود.

فانی با اشاره به افزایش ۱۰۰درصدی سرانه مدارس شبانه روزی در بودجه سال  ۹۳ گفت : در طرح روستا‌مرکزی که هزینه های سرویس دانش آموزان را با مشارکت مردم پرداخت می کنیم،  سرانه آن با اقدام  دولت  و  مجلس دو برابر شده است.

پیگیری رتبه‌بندی فرهنگیان و اولویت استخدام

فانی  با  بیان  این که  آموزش و  پرورش به عنوان نهادی که در همه نقاط کشور حضوری فعال دارد  و  به  لحاظ  کمیت بزرگترین دستگاه اجرایی در کشور است افزود : تصمیم دولت بر این است  که هیچ دانش آموزی در هیچ نقطه از ایران اسلامی از نعمت تحصیل محروم نماند.

وی درخصوص استخدام فرزندان فرهنگیان در آموزش و پرورش هم گفت: وزارت به دنبال قائل شدن اولویت استخدام فرزندان فرهنگیان در آموزش و پرورش است  و  دلیل آن این است که فرزند  یک خانواده  فرهنگی با فرهنگ سازمانی آموزش و پرورش آشناتر است و حضورشان  در مدارس می تواند موجب ارتقای کیفیت کاری شود.

وزیر آموزش و پرورش گفت : ما به دنبال اجرای طرح رتبه بندی معلمین  با هدف ایجاد انگیزه و توانمندی ،  مهارت و شایستگی های فرهنگیان است.

دانشگاه فرهنگیان، پذیرش منطقه‌ای

فانی افزود : نخستین بار در کنکور سراسری پذیرش دانشجو برای دانشگاه فرهنگیان بر اساس بوم و منطقه انجام شد و با فارغ التحصیل  شدن  دانشجویان این دانشگاه ها بعد از ۴ سال مشکل توزیع  نیروی انسانی آموزش  و  پرورش  برطرف خواهد شد.

انتهای پیام/گ