تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , خرداد, ۱۳۹۵ | ۱۹:۰۶:۵۴
کد مطلب : 113660
گفتگو با نماینده مردم آبادان؛

مدیریت اصلی سازمان محیط زیست به خوزستان انتقال یابد/نمایندگان خوزستان به جد پیگیر معضل ریزگردها خواهند بود

نماینده مردم آبادان گفت:تمرکزگرایی موجب طولانی و پیچیده شدن کارهایی شده است که در کمترین زمان ممکن هم می شود عملیاتی شوند انتقال مرکزیت و مدیریت اصلی سازمان محیط زیست به یکی از استانهای غربی و جنوبی می تواند به حل معضل ریزگردها کمک کند.

مدیریت اصلی سازمان محیط زیست به خوزستان انتقال یابد/نمایندگان خوزستان به جد پیگیر معضل ریزگردها خواهند بود

به گزارش   عصر آبادان به نقل از رهیاب نیوز:غلامرضا شرفی نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با گذشت چند سال از بحث ریزگردها و آلودگی هوا اتفاق خاصی در این حوزه رخ نداده است گفت: بحث ریزگردها یک موضوع فرا منطقه ای است جمهوری اسلامی به تنهایی نمی‌تواند با این معضل مقابله کند البته تصمیمات بجا و به موقع مسئولان می‌تواند مرهمی بر زخم ریزگردها باشد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه پای چند کشور در معضل ریزگردها وسط است تا یک اقدام مشترک و هماهنگ صورت نگیرد ریزگردها کماکان یک مسئله لاینحل باقی خواهد ماند.
شرفی خاطرنشان ساخت: وقتی از مسئولان عراقی خواسته شد تا به بحث مقابله با ریزگردها وارد شوند اعلام کردند “اولویت اول ما در عراق نمردن است” امروز موضوع ریزگردها در کشورهای منطقه به عنوان یک اولویت دیده نمی‌شود.
 نماینده مردم آبادان با تاکید بر ضرورت پیگیری این موضوع اظهار داشت: نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی به جد پیگیر بحث ریزگردها خواهند بود و هیچ اغماضی هم در کار نخواهد بود.
وی در خصوص عدم تخصیص اعتبار ریزگردها به خوزستان گفت: وضعیت مالی کشور در سال‌های اخیر یکی از دلایلی بوده است که تا امروز اعتبارات ریزگردها به استان تخصیص پیدا نکرده است.
شرفی گفت:گام‌هایی جدی و اساسی باید برای حل معضل ریزگردها برداشته شود تا هر چه سریع‌تر ما را به نتیجه مطلوب برساند.
وی افزود: تمرکزگرایی موجب طولانی و پیچیده شدن کارهایی شده است که در کمترین زمان ممکن هم می‌شود عملیاتی شوند انتقال مرکزیت و مدیریت اصلی سازمان محیط زیست به یکی از استان‌های غربی و جنوبی می‌تواند به حل معضل ریزگردها کمک کند.
انتهای پیام/رض