تاریخ انتشار خبر: ۵ , مهر, ۱۳۹۴ | ۲۳:۰۶:۴۵
کد مطلب : 101296
معاون استاندار در مصاحبه با عصر آبادان:

مدیریت مراسم حج به بازنگری اساسی کشورهای اسلامی نیاز دارد/سعودی ها دچار ضعف شدید در اداره امور هستند

عصر آبادان: فرج الله خبیر معاون استاندار خوزستان گفت: مسئولان کشور سعودی در اداره حج دچار ضعف و بی مسئولیتی هستند و کشورهای اسلامی باید تصمیم اساسی بگیرند.

خبیر-معاون-استاندار-خوزستان-عصر-آبادان

به گزارش عصر آبادان فرج اله خبیر معاون سیاسی-اجتماعی استاندار خوزستان در گفت و گو با عصر آبادان با اعلام این مطلب گفت: حادثه دردناک و مصیبت باری بود و این به عدم برنامه ریزی صحیح مسئولان کشور سعودی بر می گردد و نشان داد در مدیریت حج ، دچار ضعف شدید هستند.بنابراین شاهد این فاجعه مصیبت بار در منا بودیم.

وی افزود: طبعاً این فاجعه به تمام جهان اسلام بر می گردد و همینطور به جمهوری اسلامی ایران که تعداد زیادی از زائران ما ، متاسفانه جان خود را از دست دادند و تعداد زیادی نیز مجروح و مفقود شده اند.

خبیر تصریح کرد: مسئولان سعودی با کمال بی مسئولیتی به ماجرا وارد شدندو کمک زیادی در این زمینه انجام نمی دهند.

معاون استاندار خوزستان یادآور شد: ما فکر می کنیم زمان آن رسیده است که کشورهای اسلامی در مورد مدیریت مراسم سالانه حج یک بازنگری اساسی صورت دهند و به یک تصمیم اساسی و صحیح در این باره برسند.

وی خاطرنشان کرد: تلاش های ما برای کسب اخبار از قربانیان و سایر حجاج خوزستانی به منظور اطلاع رسانی به موقع به مردم استان و به خصوص خانواده هایی که عزیزی را در این سفر دارند ، ادامه دارد.