تاریخ انتشار خبر: ۱۰ , تیر, ۱۳۹۵ | ۲۳:۱۹:۰۱
کد مطلب : 116564
خبرهایی از فیش‌های حقوقی؛

مدیر عزل‌شده بانک صادرات: به بانک جهانی شکایت می‌کنم!/ خودم استعفا دادم!

مدیر پیشین بانک صادرات تا دیروز می‌گفت که اگر مرا برکنار کنند به بانک جهانی شکایت خواهم کرد اما وقتی امروز از سوی وزیر اقتصاد حکم عزلش صادر شد گفت که سه روز پیش خودش استعفا داده بود.

باک مرکزی مدیر عزل‌شده بانک صادرات: به بانک جهانی شکایت می‌کنم!/ خودم استعفا دادم!

رسوایی حقوق های نجومی مدیران دولتی کار را به جایی رساند که مدیر عامل یک بانک عزل و دو بانک هم تغییر کنند تا شاید کمی از عمق این فاجعه کاسته شود.

 

تغییر مدیران عامل سه بانک بزرگ بعد از آن رخ داد که حقوق های نجومی این افراد منتشر شد، ضمن آنکه در پرونده برخی از آنها نیز کمک های مالی به برخی نزدیکان دولت هم دیده می شود.

 

تغییر مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران نیز قطعی شد؛ وی از سمت خود استعفا داده است. اکبری از بانک توسعه صادرات به‌جای دولتی، مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران، شد.

 

موضوع خداحافظی مدیرعامل بانک ملت نیز جدی شد؛ رستگار سرخه ای استعفا داده و جای وی اخلاقی از بانک سپه، مدیریت بانک ملت را برعهده خواهد گرفت. گفتنی است طی روزهای گذشته ماجرای کمک ۵۰ میلیاردی وی به یکی از نزدیکان رئیس جمهور نقل محافل خبری شده بود.

 

به نوشته تسنیم، مدیرعامل بانک تجارت که حقوق وی نیز چند روز قبل در شبکه های اجتماعی دست به دست می چرخید وضعیت خوبی ندارد. البته هنوز وضعیت بانک تجارت مشخص نیست، جایگزین وی از سوی وزیر اقتصاد تعیین نشده است، ولی احتمال قوی وی نیز رفتنی است.

 

پیش از این صدقی مدیرعامل بانک رفاه هم برکنار و سهمانی جایگزین وی شده بود.

 

شب گذشته پورمحمدی وزیر دادگستری از صدور دستور روحانی برای برکناری متخلفان در اخذ حقوق‌های نجومی خبر داد که طبق دستور رئیس جمهور صفدر حسینی مدیرعامل صندوق توسعه ملی هم بزودی باید برکنار شود.

 

پیش از این فیش حقوق ۵۷ میلیون تومانی صفدر حسینی و وام ۳۰۰ میلیونی اش بمب خبری فیش‌های حقوق شده بود.

 

دیروز؛ به بانک جهانی شکایت می‌کنم/ امروز؛ خودم استعفا دادم!

خبرهای رسیده حکایت از آن دارد که مُهر مدیریت لله گانی  از سوی وزیر اقتصاد باطل شد. طیب نیا امروز مدیرعامل بانک صادرات را عزل کرد. زراعتی جایگزین لله گانی در بانک صادرات شده است.

 

گفتنی است که لله گانی درپی افشاگری فیش حقوقی اش گفته که به بانک جهانی شکایت می کنم! جالب است بدانید که لله گانی ماهانه ۶۵ میلیون تومان حقوق می گرفت.

 

اما اکنون درپی انتشار خبر عزل مدیرعامل بانک صادرات توسط وزیر اقتصاد، اسماعیل لله‌گانی استعفای خود را مربوط به سه روز پیش و داوطلبانه اعلام کرد.

 

متن استعفا نامه داوطلبانه مدیر عامل بانک صادرات ایران که در مورخ هفتم تیر ماه سالجاری به دکتر طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی تقدیم شده است، به شرح زیر می باشد.

 

جناب آقای دکتر طیب‌نیا
مقام عالی محترم وزارت امور اقتصادی و دارائی و رئیس مجمع بانک صادرات ایران

 

با سلام و احترام؛
همانگونه که مستحضرند اینجانب در تاریخ ۱۳۹۳/۱۲/۰۶به عنوان مدیرعامل و نائب رئیس هیات مدیره  بانک صادرات ایران منصوب و در طول یکسال و چهار ماه که در این بانک حضور و فعالیت مستمر و شبانه روزی داشتم، تمام همت، عزم و اراده خود را در جهت خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و مردم شریف و بزرگوار میهن اسلامی بکار بسته و در سایه منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و در راستای حمایت از تولید و اشتغال در کشور تلاش نموده ام.
در طول این مدت علاوه بر مسئولیت خطیر و پر ریسک این بانک ، ساماندهی معضلات مبتلا به تعاونی اعتباری منحله میزان که از طرف مسئولین محترم نظام و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به این بانک سپرده شد، بر عهده اینجانب قرار گرفت.

 

مسئولیتی که با توجه به وقوع بحران اجتماعی و امنیتی ناشی از عملکرد تعاونی منحله مذکور در سطح چند استان بود، با همت تمامی همکارانم در این بانک به نحو شایسته و مطلوبی مدیریت شد بطوریکه تاکنون انتظارات حدود ٩٢ درصد از سپرده گذاران ساماندهی شده و مشکل امنیتی مورد بحث مرتفع گردید. بدین ترتیب تصدیق می فرمائید که در طی این مدت اینجانب مدیریت دو مجموعه شامل بانک صادرات ایران و تعاونی اعتباری منحله میزان را بر عهده داشته ام.

 

خداوند متعال را شاکرم که در طول این مدت تمامی امور بر طبق ضوابط و مقررات صورت پذیرفته و کلیه پرداختها به کارکنان، مدیران و اینجانب کاملاً با مصوبات قانونی مجمع و رویه ۶٣ ساله فعالیت  این بانک و افزایش ضرایب سالانه مطابق بوده و در چارچوب ضوابط و مقررات حاکم محقق شده است. بانک صادرات ایران به عنوان بزرگترین بانک بورسی کشور و دارای نزدیک به ۳۰۰۰ واحد صفی و ستادی و تعداد ۳۲۰۰۰ نفر پرسنل و منابع بالای ۱۱۵۰ تریلیون ریال و حجم دارائی های ۱۳۷۰  تریلیون ریال مشغول فعالیت می باشد. علیرغم کسب این توفیقات در طول مدت کوتاه حضور در بانک صادرات ایران با توجه به فضای ایجاد شده در رسانه های کشور درخصوص پرداختهای بالا به مدیران صرفاً به احترام مردم عزیز کشور و تنویر افکار عمومی و به دلیل اینکه بنده همواره خود را سرباز وفادار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و این ملت می دانم. خواهشمند است با استعفای داوطلبانه اینجانب موافقت فرمائید.
در پایان ضمن تقدیر و تشکر فراوان از پرسنل گرامی و ارزشمند بانک صادرات ایران، امیدوارم در هر مقطع از زمان و به اقتضای هر آنچه به افزایش رشد و اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کمک می نماید، انجام وظیفه‌نمایم.

 

اسماعیل للـه‌گانی