تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۲:۰۰:۲۱
کد مطلب : 68138
معاون درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان خبر داد

مراجعه ۵۰۰ هزار نفر به اورژانس‌های آبادان

معاون درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان از مراجعه بیش از ۵۰۰ هزار نفر به بخش‌‎های اورژانس‌ بیمارستان‌های زیرپوشش این دانشکده در هفت ماه ابتدایی امسال خبر داد.

 

نصرالله حسونی بحرینی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در آبادان اظهار کرد: در هفت ماه ابتدایی سال جاری و پس از اجرایی شدن طرح تحول نظام سلامت تعداد ۵۷۸ هزار و ۳۹۵ نفر برای پیگیری درمان خود به بخش‌های اورژانس‌‎ زیرپوشش دانشکده علوم پزشکی آبادان مراجعه کردند.

وی در همین خصوص اضافه کرد: این تعداد با رعایت تعرفه‌های بیمارستانی طرح تحول سلامت در منطقه درمان خود را دنبال کردند.

معاون درمان دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آبادان ادامه داد: در بازه زمانی ذکر شده تعداد مراجعه‌کنندگان به درمانگاه‌های تخصصی زیرپوشش دانشکده علوم پزشکی آبادان نیز بیش از ۶۰۰ هزار نفر هستند.

وی با اشاره به آمار بستری‌شدگان در بیمارستان‌های تحت مدیریت دانشکده علوم پزشکی آبادان از فروردین تا پایان مهر ماه سال‌جاری، خاطرنشان کرد: آمارها حاکی از بستری شدن ۴۱ هزار و ۲۳۰ نفر در مدت یاد شده در بیمارستان‌های جنوب خوزستان هستند.

بحرینی همچنین از تعداد عمل‌های جراحی صورت گرفته از ابتدای بهار تا پایان نخستین ماه از پاییز امسال در بیمارستان‌های آبادان، خرمشهر، شادگان، ماهشهر و هندیجان، تصریح کرد: در این مدت زمانی تعداد ۱۷ هزار و ۷۸۰ عمل جراحی در بیمارستان‌های مناطق یاد شده انجام شده است.

منبع:فارس