تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , اردیبهشت, ۱۳۹۵ | ۰۱:۳۶:۵۷
کد مطلب : 112144

مراسم سالروز شهادت سردار موسوی برگزار شد

مراسم سالروز شهادت سردار شهید دکتر عبدالرضا موسوی فرمانده سپاه خرمشهر و شهدای تیپ ۲۲ بدر و عملیات بیت المقدس، روز پنجشنبه در گلزار شهدای آبادان برگزار شد

مراسم سالروز شهادت سردار شهید دکتر عبدالرضا موسوی فرمانده سپاه خرمشهر و شهدای تیپ ۲۲ بدر و عملیات بیت المقدس، روز پنجشنبه در گلزار شهدای آبادان برگزار شد.
مراسم سالروز شهادت سردار شهید دکتر عبدالرضا موسوی فرمانده سپاه خرمشهر با حضور فرمانده سپاه خرمشهر، رئیس هیات رزمندگان و جمعی از خانواده های معزز شهدا، ایثارگران و جانبازان خرمشهری برگزار شد.
رئیس هیات رزمندگان خرمشهر در حاشیه این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید دکتر عبدالرضا موسوی و دیگر یارانش، اظهار داشت: در عملیات مرحله اول، دوم و سوم بیت المقدس هنوز خرمشهر آزادسازی نشده بود و شهدای این سه مرحله با توجه به شرایط آن زمان این عزیران در گلزار شهدای آبادان خاکسپاری شدند.
سرهنگ عبدالمجید عقیلی پاسداشت شهدا را وظیفه ای همگانی خواند و گفت:برگزاری مراسم سالروز شهادت شهدای بیت المقدس فرصتی است که بار دیگر راه ایثار، فداکاری و مفاهیم شهادت طلبی را در خودمان و برای نسل حاضر و آینده تبیین کنیم تا بتوانیم نسل و جامعه ای ایمن و مقاوم در برابر تهیدات دشمنان داشته باشیم.
وی شمار شهدای عملیات بیت المقدس که در گلزار شهدای آبادان خاکسپاری شدند را ۱۵۰ شهید خواند و گفت: ۶۰ شهید عملیات بیت المقدس مفقود الاثر و گمنام هستند.
وی همچنین مجموع شمار شهدای گمنام گلزار شهدای این شهر را ۱۷۷ شهید عنوان کرد و گفت: در شرایط سخت روزهای نخست جنگ تحمیلی، مجبور بودند که تعدادی از شهدای عملیات را را به این شهر منتقل کنند.
شهید مـوسوی پس از عـزیمت جهـان‌ آرا بـه مشـهد، فرماندهی سپـاه خرمشهر را بر عهده گرفت و با آغاز عملیات بیت‌المقدس نیروهای تیپ ۲۲ بدر را سازماندهی کرد.
مسئولیت فــرماندهی تیــپ را به او سپــردند اما موسوی آن را نپذیرفت سرانجام فرمانده دلاور خرمشهر در مرحله سوم عملیات بیت‌المقدس سال ۱۳۶۱ درحـالی که مجـروحان را به عقبه انتقال می‌داد بر اثر اصـابت گلوله به اطـراف آمبــولانس به شهادت رسید.
مرجع / ایرنا