تاریخ انتشار خبر: ۲۹ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۷:۳۱:۳۲
کد مطلب : 60850
حجت الاسلام شهيدي:

مردم آبادان وفاداری خود به انقلاب را ثابت کرده اند

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: مردم آبادان با رشادتهایی که از خود در طول جنگ نشان دادند، وفاداری خود به انقلاب اسلامی را ثابت کردند.

 

به گزارش  عصر آبادان ،  حجت الاسلام سید محمدعلی شهیدی محلاتی پیش از ظهر امروز پس از حضور در آبادان در حاشیه دیدار از سه خانواده شهید، جانباز و آزاده هشت سال دفاع مقدس در منزل آنها، اظهار کرد: بنا بر توصیه مقام معظم رهبری وظیفه خود می دانیم که در سفرهایی که به شهرهای کشور داریم با خانواده های شهدا، ایثارگران، جانبازان و آزادگان دیدار کنیم تا هم از زحمات آنها تشکر کرده و هم از وجود آنها قوت بگیریم.

وی افزود: استقامت، خلوص و پاکی خانواده های شهدا و ایثارگران دفاع مقدس باعث قدرت گرفتن ما می شود.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید تصریح کرد: شهدا چشم و چراغ ملت هستند. اگر ایثارگری های مردم، شهدا و ایثارگران نبود، آبادان همان روز اول سقوط می کرد، اما خون شهدا باعث شد این شهر از حصر بیرون بیاید. نام آبادان در تاریخ انقلاب اسلامی می درخشد.

حجت الاسلام شهیدی در خصوص نقش زنان در دوران بعد از جنگ تحمیلی بیان کرد: زنان در دوران جنگ و بعد از آن دارای نقش بسیار مهمی بوده و هستند. در حال حاضر و بعد از پایان جنگ هشت ساله دشمن علیه ایران، می توان به نقش حفظ روحیه زنان اشاره کرد که با ماندن در کنار جانبازان و ایثارگران سبب روحیه دهی به آنان می شوند.

وی همچنین به نقش آیت الله جمی امام جمعه وقت آبادان در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: آیت الله جمی در روزهای جنگ تحمیلی  نقش بسزایی در روحیه دهی به رزمندگان داشته که این نقش آفرینی وی در تاریخ انقلاب ثبت شده و می شود.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران به کتاب «من زنده ام» نیز اشاره کرد و افزود: کتاب من زنده ام داستان یک دختر آبادانی است که وقتی انسان آن را می خواند متوجه می شود که چه رشادت هایی در آبادان صورت گرفته است. مردم آبادان وفاداری خود را به امام و انقلاب ثابت کرده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام شهیدی با حضور در منازل سید لطیف احمد نژاد آزاده دفاع مقدس، پدر دو شهید عبدالامیر و عبدالعزیز بچاری و احمد رخیصی جانباز ۷۰ درصد جنگ تحمیلی با آناند و خانواده های آنان دیدار کردند.

 

منبع: مهر