تاریخ انتشار خبر: ۱ , اردیبهشت, ۱۳۹۳ | ۱۱:۰۷:۱۵
کد مطلب : 25939

مردم در انتظار زمانی؛زمانی در پی نیک پی! / مسافرانی که پیاده نمی شوند!

رفتار زمانی مدیرعامل سازمان اروند در طی مدت مسئولیتش نشان میدهد او برای نیروهای مدیرعامل قبل ، حساب ویژه ای در نظر گرفته است.

به گزارش عصر آبادان ، نیک پی را همه ی اروندی ها می شناسند. همان مدیرعاملی که مدیریتش بر منطقه آزاد اروند دچار حواشی زیادی شد.از قرارگرفتن در مظان اتهام انتساب به جریان انحرافی در دولت قبل گرفته تا جرایم اقتصادی -سیاسی پیش از آن که همواره وی را با چالش بزرگ عبور از فیلتر دستگاه های صلاحیت دار مواجه می کرد.

nikpey

مهدی نیک پی مدیرعامل اسبق سازمان

او در طول دوره تصدی سازمان منطقه آزاد ، برای به کارگیری یاران و نزدیکان خود دست به اقدامات گسترده ای زد و موقعیت های کلیدی سازمان را در اختیار آنان قرار داد.

پس از برکناری وی ، دوره ی مدیریت زمانی مدیرعامل فعلی سازمان آغاز شد و با توجه به شعار دولت یعنی تدبیر و امید ، انتظار می رفت تصمیات مدیر جدید با رویکردی متناسب با شعارهای دولت اتخاذ شود.

 zamani

اسماعیل زمانی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند

هر چه زمان می گذشت نه تنها تغییر محسوسی در بدنه مدیران منتسب به نیک پی دیده نشد بلکه به نظر می رسد طی یک فرآیند طراحی شده ، اختیارات و انتصابات مهم تری در اختیار آنها قرار می گیرد تا شائبه ی وجود یک ارتباط معنادار میان دو مدیرعامل فعلی و اسبق قوت یابد.

پس از سفر اخیر ترکان مشاور رئیس جمهور به آبادان و حضور وی به همراه زمانی درحسینیه ی متعلق به مهدی نیک پی ، شایعه این ارتباط ، جدی تر شد و خبرنگار ما را به پیگیری چگونگی این ارتباطات و تاثیر آن بر معادلات سازمان ، کنجکاوتر کرد.

این گزارش نشان می دهد ، انتصابات دوره ی زمانی بی تاثیر از رابطه ی رفاقت صمیمانه وی با مدیر اسبق نبود که نمونه هایی از این تصمیمات را در ادامه آورده ایم:

اولین فرد ، سید علی موسوی معاونت سرمایه گذاری دوره ی نیک پی است. او که از یاران نزدیک به مدیر عامل اسبق بود هم اکنون در همان مسئولیت مهم باقی مانده و جزو معدود معاونت هایی است که پس از زمانی تغییر نکرده است.

mousavi_s_afz

سید علی موسوی سرمایه گذاری منطقه آزاد اروند

نفر بعدی سالم پور است که از وی به عنوان دست راست نیک پی یاد می کردند.او در زمان مدیریت قبلی مدیرحوزه مدیرعامل بود.اگرچه چند روز توسط اسماعیل زمانی از کارش برکنار شد اما خیلی زود به مدیر توسعه منابع انسانی و پشتیبانی سازمان منصوب می شود.

Salempour

سالم پور – مدیر توسعه منابع انسانی و پشتیبانی سازمان

نژاد حلافی نیز از جمله رفقای مدیرعامل قبل بود. اسماعیل زمانی او را نیز از مدیر توسعه ی منابع انسانی و پشتیبانی به مدیریت بازارچه چین یا همان مجتمع تجاری اروند ارتقاء می دهد.

یکی از خدمات دیگری که زمانی به نیک پی می کند حمایت از حمید نیک پی برادر مدیرعامل اسبق برای تصدی مدیریت تشریفات و پیگیری های ویژه سازمان اروند است.حمید که در زمان مهدی نیک پی (برادرش) کاندیدای این قسمت بود توسط مراجع صلاحیت دار مورد تایید قرار نمی گیرد و نمی تواند به این مهم منصوب شود. اما بعد از روی کار آمدن زمانی و تغییرات در بدنه مراجع مورد نظر ، وی توسط مدیرعامل جدید به خواسته اش می رسد.

phoca_thumb_l_1l1a9933

حمید نیک پی- برادر مدیرعامل اسبق

از طرف دیگر برادر زاده ی نیک پی در دفتر تهران منصوب می شود و قرارداد حمید نیک پی در عین ناباوری سایر پرسنل ، ثابت می شود.

اینها بخشی از اخباری است که عصر آبادان به آن رسیده است و عی خواهیم کرد در آینده به روند اتفاقات رخ داده در طول مدت مسئولیت مدیران عامل فعلی و قبلی بیشتر بپردازیم.

اما آنچه گفتنش لازم است اینکه اسماعیل زمانی باید بداند مردم آبادان و خرمشهر و سایر شهرهای تابعه به تصمیمات اخیر دولت دل بسته اند تا شرایط بهتری برای زندگی دست و پا کنند.شرایطی که تاکنون از آن فقط گرانی مسکن و ملک و…  نصیب شان شده است. آنها به شعار دولت بر پایه ی تدبیر همچنان امیدوارند و انتظار دارند مدیران منسوب به دولت یازدهم لااقل به وعده ای که در این باره به مردم داده بودند عمل کنند. نه اینکه بر اساس روابط دوستانه  تصمیم گیری کنند و صلاح مردم را نایدیده بگیرند.مردم به هیچ وجه نخواهند پذیرفت که مدیرعامل اختیاراتش را جز برای خدمت به مردم با شخص دیگری تقسیم کند و اراده ی سازمان را در دست کسانی قرار دهد که در صدد سوء استفاده از سادگی مدیران مختلف هستند تا به مقاصد خود دست یابند.

روشن است  شهرهای بزرگ آبادان و خرمشهر در حال ورود به دوران جدیدی از حیات اقتصادی و اجتماعی خود هستند و این جهش عظیم ، نیازمند به کار گیری مدیران توانمند و لایق صرف نظر از ارتباطات دوستانه افراد است. به همین سبب ، انحراف از این مهم و ورود مدیران نا توان و فرصت طلب از کانال روابط غیر معمول ،می تواند آبادان و خرمشهر را در آستانه ی ورود به مناطق آزاد و پس از آن دچار مشکلات زیربنایی فراوانی کند.

انتهای مطلب

 

 1. سید مهدی می‌گه:

  هیچ کس بقدر من حاج مهدی عزیز رو و خدمات ایشان را به مردم مظلوم آبادان و خرمشهر نیست که بشناسه ، مرد بزرگی که بدور از تظاهر و بی ادعا برای این مردم قدم های مادی و در جهت منافع این دو شهر خدمات شایانی انجام دادن ، تواضع ایشان مثال زدنی است کاش همه آگاه بودند از باطن این دلاور مردم آبادان و خرمشهر

 2. طراحی سایت می‌گه:

  ممنون از مطالب خوبتان

 3. مسعودي می‌گه:

  اگه جرأت دارید یه گزارش هم از رئیس جمهور تهیه کنید که برادرش دست راستشه و در همه ی جلسات که از رسانه ملی پخش میشه کنارشه و تازه متوجه شدم که شماها غریبه پرست و نمیخواد اشخاص محلی به منطقه خدمت کنن حداقل بهتر از اقوام دیگر میتوانند به شهرشون کمک کنن به این دلیل که شهرشون رو دوست دارن و در آن حق دارند

 4. حلفي می‌گه:

  بله اقای ن ی ک پ ی نیاز مادی ندارن اومدن که به مردم بومیشون خدمت بکنند

 5. امين می‌گه:

  من ندیدم کسی مثل اقای نیک پی تو این مدت کوتاه عملکرد خوبی داشته باشه شما چیکار به اقوامشون دارین که کارمند اونجا هستن مهم عملکرد ایشونه که عالیه بعدش ایشون تو این مدت از همه جا به اون فشار میاوردن و در اخر تعلیق واقعا که شما غریبه پرستید نمیخواهید یک بومی اینجا کارشو درست انجام بده.

 6. آنِخهاپو می‌گه:

  چرا از کرایه های سربه فلک کشیده بازارچین کسی حرفی نمیزنه. ؟ چرا کسی نمیگه که چرا بازارچین بااستفاده از ترک تشریفات و بدون مزایده برای ۳ سال به برادر یه صنعتگر در شهرک صنعتی خرمشهر داده شده.؟؟

 7. دارا می‌گه:

  از فامیل بازیها بیشتر بگید .

 8. همان می‌گه:

  این سازمان اینقدر نشتی داره که هرجاشو بگیری باز از یه جای دیگه نشتی میده

 9. دست فروش می‌گه:

  آخه یکی بگه وقتی یه مدیری در دوره قبلی صلاحیتش تایید نمیشه چطور ممکنه در این دوره تایید بشه . ؟ عجب شیر تو شیریه

 10. یاسمین می‌گه:

  البته ناگفته نمونه که آقای ..و تیم جدید از فامیل و وابستگان زیاد استفاده کرده و همه پستهای کلیدی دارن. برین تحقیق کنید.

 11. دلاور می‌گه:

  البته که باید به بومی ها کار بدن و در اولویت باشن اما بومی که شایستگی داشته باشه . یا حق

 12. كارمند سازمان می‌گه:

  سلام تو رو خدا بیخود موارد رو با هم قاطع نکنید چ ربطى داره نیک پى فقط به خانوادش خدمت کرد همه اقوامش رو أورد تو سازمان هرکى باهاش همگرا بود رو ساپورت میکرد و هرکى رو نبود تتبرد میکرد اگه مدیر حراست قبل هم نبود سازمان رو تو همون چند ماه مدیر عاملیش بجاى این ده سال که عقب انداخت برا همیشه عقب مینداخت که صد نفر دیگه هم نتونند درستش کنند آقاى زمانى راه شما هیچ سنخیتى نداره شما سالم و پاکه اینها داونز برا شما ظاهر سأزى میکنند تخصص اینها اینه خواهشا مواظب این منافقهاى نون به نرخ روز حور باشید

 13. خنفري می‌گه:

  بابا یه خورده به بومیها کار بدید همه منطقه پره از رامهرمز و ایذه و اصفهان خدارو خوش نمیاد بخدا

  • کارگر مگه می‌گه:

   مدیر امور مالی دزفولی مدیر حقوق رامهرموزی مدیر برنامه بوجه لر مدیر صنایع لر مدیر خدمات شهری لر مشاور مالی بهبهانی مدیر حسابداری لر مدیر گمرک شلمچه لر پس چرا از مدیران بومی شهر خرمشهر و ابادان صحبت مکنیید عصر ابادان مدانم شما لر هستید و حتی کار گرها ساده هم غیر بومی هستند شما تشریف بیارید سازمان پشت خودرو هاشون کلمه mis نوشته ودر اتاقهایشون عکس بختیاری گذا شتن وسلام دیدار به قیامت انجا حقمان را می گیریم

 14. دريس می‌گه:

  خدمت آقای داودی عرض شود که من نه کارم دولتیه و نه اهل باند بازی میباشم و باید حق و انصاف را گفت چرا چون تو دوره مدیریت نیک پی تغییرات گسترده ای انجام شد که بسیار به نفع منطقه و مردم آبادان و خرمشهر بود از جمله مجوز کالای همراه مسافر چون من بازاری هستم و اتفاق جالب و سود آور برای منطقه را میبینم با تشکر.

 15. باور کن می‌گه:

  این ۲۰۰ میلیون تومان را یکی از افرادی که عکسش هست انجام داده . هرکی گفت کیه جایزه داره

 16. باور کن می‌گه:

  آیا میدونی مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان که به شهرداری( خ ) در زمان مدیرعامل قبلی داده شد اون هم در دقیقه ۹۰ و در پایان عمر مدیرعامل قبلی چی بوده ؟؟ آیا میدونی که چه کسی پشت این اختصاص مبلغ بوده ؟؟ آیا میدونی اونی که قبلا در شهرداری( خ ) پست اصلی شهرداری ( خ ) را داشته به علت کدام بدهی زمانِ مدیریتِ خودش بوده ؟؟؟ و آیا میدونی این کمک در قالب آسفالت خیابانهای خرمشهر اما ….. داده شده ؟؟؟ آیا میدونی ؟؟؟؟ عصر آبادان عزیز ،تو خیلی چیزها رو نمیدونی . دلم پره بیخیالش . خداخیرت بده

 17. مریخ می‌گه:

  کسی میدونه علت عدم تایید یکی از معاونین دوره نیک پی که الان هم معاون هست چی بوده ؟؟؟؟ اگه راست میگید بگید ؟؟؟ بیست امتیاز داره

 18. پیتزا می‌گه:

  اسم یک نفر از مدیران باند ن ی ک پ ی را نگفتید حتماً چون مدیر ( ب ) هست ازش دوری کردید ؟!! هرطور راحتی . عصر آبادان فدایی داری داداش

 19. اسی جیگری می‌گه:

  درست میگید خیلی از مهره چینی ها از بیرون …خط داده میشه. آخرش نفهمیدیم این …چندتا صاحب داره؟ اگه شما میدونید به ما هم بگید؟

 20. انسان می‌گه:

  در زمان مدیرعامل قبلی برادر زادش توی دفتر تهران بود و حالا در این دوره هم برادر …در دفتر تهران هستش. نمیدونم شاید هم اینجور چینش کردن مد هستش و ما امل هستیم .

 21. من می‌گه:

  برید تحقیق کنید که مدیری به نام ( ح – ن ) به چه علت اینقدر رابطه صمیمانه و نزدیکی با مدیری به نام ( ز ) داره؟؟؟
  این حضراتی که ..آوردی منتظر بودن که آقای ( آ ) از ..بره بیرون و اونوقت دوباره به باندبازیشون ادامه بدن. خداخیر بده آقای ( آ ) را که موی دماغ همشون بود و همشون ازترس اون جرات نمیکردن که دست از پا خطا کنن. اما حالا ……..

 22. كارمند سازمان می‌گه:

  با سلام آقاى …با بازداشت اومد و با تعلیق رفت یک حرف راست تو دوره مدیریتش نزد تا تونست از اقوامش از برادر و برادر زاده و خواهش زاده و داماد وارد …کرد و واقعا به کردم ظلم کرد خدا براه راست هدایتش کنه واقعا از اقاى زمانى که یک فرد متشرع وخداترسه بعیده نمیدونم چرا از این مهره ها که نام بردید استفاده میکنه

 23. فدات بشم می‌گه:

  خانواده …این همه پولداره . حالا نمیدونم چه نیازی به منطقه آزاد دارن که اینجوری چنبره زدن روی سازمان. خدایا نجاتمون بده

 24. اکبر می‌گه:

  برید تحقیق کنید که آقای ….. چند نفر از فامیل و نزدیکان و وابستگانش رو آورد توی سازمان . اون وقت هر بدبخت تحصیلکرده ای که میومد دنبال کار میپیچوندنش….

 25. دريس می‌گه:

  من مطمئنم کسی که گزارش رو تهیه کرده آبادانی یا خرمشهری نیست به این دلیل که هر دو مدیران یعنی نیک پی و زمانی از افراد بومی میباشند و فقط از افراد بومی استفاده میکنند و طاهراً آقای تهیه کننده گزارش این موضوع باب مذاقش نیست به این دلیل که از افراد دیگر شهرها استفاده نکرده در ضمن صلاح کشور خویش را خسروان دانند تنها درخواستی که از مدیر عامل محترم دارم این است که به پیش بروید نهراسید با تشکر

  • داودی می‌گه:

   جناب دریس سلام علیکم. آیا به بهانه بومی بودن می بایست هر کاری که دلمان خواست بکنیم. تو هم حتما جزء باند نیک پی هستی و حتما منافعت به خطر افتاده ؟؟

 26. نيما می‌گه:

  جنابی که گزارش رو پیگیری میکنی اینکه مدیران با هم ارتباط دارن یا نه چه ارتباطی داره یا اینکه آقای ترکان که معاونت محترم رئیس جمهور میباشد و دو دوره وزیر بوده و از افراد ولایتمدار و وفادار به انقلاب اسلامیه شما میخواید ایراد بگیرید که کجا میره و کجا نمیره و دوم اینکه مدیرانی که مدیر سابق اورده بود لابد کار بلد و مدیر میباشند نه همانند مدیر ( روابط عم یا توس… یا مدیر کار سابق که از اداره کار مأمور شده بود و حقوق میلیونی میگرفت و بسیاری از موارد دیگر که جناب تهیه کننده گزارش باید به آن بپردازد)

  • ناشناس می‌گه:

   آقای گزارشگر کلا باید یه سر به زیر مجموعه معاونت …بزنه که منشا تمام ناهنجاریها و د… و رانت های سازمان اونجاست، شخص اول معـ..، مدیر کـ.. و مدیر مـ… و خانم جـ …!

 27. ناشناس می‌گه:

  این همه از منطقه …خبر پخش می کنید، یکبار هم بد نیست به مدیریت امور …منطقه …سر بزنید و دزدیهای واضح مدیر امور ..و خانم …رو روی سایت بیارید

 28. شعبون برادر رمضون می‌گه:

  سلام . شنید ا م نیک پی بعنوان مدیر منطقه ازاد کیش منصوب گردیده است . ایا صحت دارد.

 29. اس اس می‌گه:

  عصر ابادان شما چرا فقط به عربها گیر مدهید .سازمان اروند از ایذه -ایلام-دزفول -اصفهان باغملک رامهرمز شیراز تهران همدان نیرو دارد وما بچه های ابادان و خرمشهر بیکار هستیم

  • احتمالا غیربومی می‌گه:

   باسلام اینکه غیر عربهارو بومی نمیدونید خیلی جالبه طرف از اهواز شادگان و حتی عراق اومده چون عربه بهش میگن بومی اما اونیکه قبل از جنگ اینجا دنیا اومده پدرش تو جنگ اینجا بوده بعد از جنگ اینجا بوده چون عرب نیست غیر بومیه .این نوع نگاه واقعا باعث تاسفه تازه همین مدیران غیر غربی که نام بردید از نگاه عملکردی وسابقه جزو بهترین نیروهای سازمان هستن واما اقدام جالب آقای مدیر عامل …که کاملا در راستای برکناری نیروهای فارس بوده ونکته آخر مثال آقای …که از قضا تخصصش دمیدن در مسایل تفرقه افکنانه قومی است وبیشتر وقتش را در گعده های شیوخ وذی نفوذان عشایر به قصد ایجاد وانتشار نفاق وقبیله گرایی صرف میکند چه کارنامه ای دارد ۱-نفوذ از طریق برادران آقای …در شورای شهر …وتصدی سرپرستی شهرداری …که با ناکارآمدی وحشتناکش شورایی که اکثریت آن اتفاقا عرب هم بودند رای به برکناری اش دادند
   ۲-تصدی شهرداری ….از طریق همان لابی ها ونهایتا عزل بدلیل ناکارامدی وبالا آوردن بدهی وحشتناک وعدم پرداخت حقوق کارگران به مدت چندین ماه وسوئ استفاده هایی که باعث احضار های مکررش به دادگاه شد ونهایتا عزل بدلیل ناتوانی مدیریتی
   ۳-تصدی شهرداری بخش …با همان لابی وباز هم تکرار همان ترازدی ونهایتا عزل …وحالا منطقه آزاد …….. وکسی چه میداند شاید باز هم عزل بدلیل… اما حالا دیگر خیالی نیست چون با گروه بیست یعنی بالاترین درجه استخدام رسمی شده حالا با قدرت میتونه بگه یکی بیاد منو عزل کنه ونکته جالب اینکه احتمالا سطح یک مدیر در منطقه آزاد باید از شهرداری یک بخش محروم خیلی پایین تر باشد که مدیری که در آن سطح ناکارا بوده در این منطقه به فاصله ی کوتاهی دو جایگاه را تجربه کند خدا به این دوشهر رحم کند