تاریخ انتشار خبر: ۳۱ , فروردین, ۱۳۹۴ | ۱۱:۰۶:۴۹
کد مطلب : 81179
نماینده مردم اهواز :

مردم باید اقدامات صورت گرفته برای مقابله با ریزگردها را لمس کنند

سید شریف حسینی اظهار داشت:مسئولین به گونه ای کار کنند که وقتی مردم گردوخاک را می بینند کارهای انجام شده را هم ببینند وحس کنند که اگر امسال مشکل گردوخاک حل نمی شود لااقل سالهای دیگر برطرف خواهد شد.

سید شریف حسینی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با رهیاب در خصوص هوای خاکی استان اظهار داشت:زمستان سال ۹۳ شاهد گردوخاک از کانون های داخلی بودیم که استان خوزستان را با مشکل روبرو کرد در ابتدای سال۹۴ هم با اینکه غلظت گردوخاک کمتر بود اما نوید از یک سال خاکی برای ما دارد.
وی ادامه داد:باتوجه به اعتبار ۶۰ میلیاردی و هم چنین ۲۵ میلیارد در بودجه ۹۴ درنظرگرفته شده انتظار ما از دولت و مسئولین استانی این است که از این اعتبار خوب استفاده کنند.
سید شریف حسینی تاکید کرد:باید شرایطی فراهم کنند تا کارهای اولیه برای مبارزه با ریزگردها صورت بگیرد برای احیای تالاب ها و رودخانه باید اقدام عملی صورت بگیرد.
وی اضافه کرد:مسئولین به گونه ای کار کنند که وقتی مردم گردوخاک را می بینند کارهای انجام شده را هم ببینند وحس کنند که اگر امسال مشکل گردوخاک حل نمی شود لااقل سالهای دیگر برطرف خواهد شد.
نماینده مردم اهواز تصریح کرد:امیدواریم سهم استان از اعتبارات مقابله با ریزگردها سهم بالایی باشد این زمینه در دولتمردان ایجاد شده است که سهم خوبی از این اعتبارات به خوزستان بدهند این دیگر به ما و مسئولین استانی بر می گردد که بتوانیم این اعتبارات را جذب کنیم.
وی در پایان گفت:اگر در موضوع گردوخاک روی یک فرد یا یک سازمان زوم کنیم به نتیجه نمی رسیم قطعا انتقاداتی به خیلی از افرادی که مسئولیت داشتند و وظایف خود را انجام ندادند وجود دارد ولی ما با کسی دعوای شخصی نداریم.