تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۲۰:۱۰:۰۲
کد مطلب : 17994
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در گفت و گو با عصر آبادان:

مردم در راهپیمایی فردا جواب بی ادبی آمریکایی ها را خواهند داد/ آبادان و خرمشهر برای بازسازی بودجه ویژه می خواهند

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در آبادان گفت: فردا نیز مانند سال های گذشته بلکه باشکوهتر از همیشه در راهپیمایی ۲۲ بهمن حاضر می شوند و جواب بی ادبی ها و یاوه سرایی های آمریکایی ها را خواهند داد.

آیت الله تقوی رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در گفت و گو با خبرنگار عصر آبادان اظهار داشت: آبادان و خرمشهر مدیریت هوشمندانه و آگاه می خواهند تا بتوان آنچه در این دو منطقه طی سال های دفاع مقدس اتفاق افتاده را به نسل های بعدی انقلاب منتقل کرد.

وی گفت: در جای جای این شهرها و پای هر نخل نجیبی در آبادان و خرمشهر، بهترین مردان این خطه به ملاقات پروردگار شتافتند و این مطالب باید به خوبی برای جوانان تبیین شود.

آیت الله تقوی افزود: مردم خوزستان هم در انقلاب و هم در تداوم آن و دفاع مقدس نقش مهمی بر عهده داشتند. البته این استان و به ویژه آبادان و خرمشهر بیشترین خسارات را دیده اند و نیاز به بازسازی اساسی دارند.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور خاطر نشان کرد: باید قدر مردم این استان و شهرهای آبادان و خرمشهر را بیشتر دانسته  و برای رفع مشکلات آنها گام های اساسی تری برداشته شود. البته کارهای خوبی صورت گرفته است اما دیگر نباید مشکلاتی مانند آب شرب در این مناطق وجود داشته باشد.

وی تصریح کرد: نگاه به مشکلات آبادان و خرمشهر باید ویژه بررسی و نباید در لایحه ی بودجه به این دو شهر مانند عموم کشور نگاه شود بلکه با مدیریت  و امکانات ویژه باید به یاری مردم این مناطق شتافت.

آیت الله تقوی با اشاره به نقش ائمه جمعه به ویژه ائمه جمعه شهرهای آبادان و خرمشهر در جامعه اظهارداشت: ائمه جمعه اگر چه مسئولیت اجرایی ندارند اما ندای مردم و مشکلات شان هستند. آنها در واقع  حلقه ی وصل مردم و مسئولان هستند. از طرفی مشکلات را از مردم دریافت می کنند و از سوی دیگر آن را در خطبه های نماز جمعه با بیان و زبان گویا به مسئولان منتقل می کنند.بحمدالله شهرهای آبادان و خرمشهر از ائمه جمعه پرتلاش و دلسوزی هستند و در این مسیر به مردم خدمتگزاری می کنند.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در پایان با اشاره به راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال  گفت: مردم وظیفه خودشان را به خوبی می دانند . آنها همیشه زمان شناس بوده اند و با هوشمندی وهوشیاری در صحنه هایی که لازم بود حاضر شدند.

فردا نیز مانند سال های گذشته بلکه باشکوهتر از همیشه در راهپیمایی ۲۲ بهمن حاضر می شوند و  جواب بی ادبی ها و یاوه سرایی های آمریکایی ها را خواهند داد.

گفتنی است آیت الله تقوی رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور برای سخنرانی یوم الله ۲۲ بهمن در جمع مردم آبادان، غروب امروز دوشنبه به این شهر سفر کرده است.