تاریخ انتشار خبر: ۹ , مهر, ۱۳۹۳ | ۲۳:۲۱:۰۳
کد مطلب : 48016
رئیس مجمع نمایندگان خوزستان

مردم غزه مسلمانند باید نهایت مساعدت را در حق آن ها داشت/کیارستمی به شعور مردم توهین نکند/شوری آب کارون کمی بالاتر برود نخل های خرمشهر می خشکد

صید عیسی اظهار داشت:ما برای آب شرب در هر کجای میهن اسلامی که آب را انتقال دهند موافقیم اما برای صنعت و کشاورزی مخالفیم مثلا اصفهان بالای ۳۰ هزار هکتار برنج کاری دارد در حالی که در خوزستان می گویند برنج کاری ممنوع است این کار کارشناسی نشده است و در صورت انتقال آب خطرات بسیار بسیار جدی پیش رو خواهیم داشت.


 

به گزارش عصر آبادان،صید عیسی دارایی نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با رهیاب در خصوص  تشکیل ستاد بازسازی غزه و جمع آوری کمک از چهارشنبه تا جمعه این هفته اظهار داشت: ما مسلمان و شیعه هستیم ائمه ی ما مانند امام علی (ع) انگشتری خود را در حین عبادت می بخشند حضرت زهرا(س) در آن شرایط بداقتصادی قوت و غذای خود را به مسکین می بخشند.

وی ادامه داد:اهالی غزه مردم مسلمانی هستند  که  مورد تهاجم آدمکش های اسرائیلی قرار گرفتند و خیلی از آنها به شهادت رسیدند  خانه های آن ها ویران شد توقع داریم که همه کمک کنند و نهایت مساعدت را در حق این مردم مظلوم داشته باشند.

 نماینده مردم اندیمشک در پاسخ به این سال که  برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره ی شهدای مظلوم غزه چه باید کرد گفت:  باید یاد و خاطره همه شهدا نه فقط شهدای غزه را زنده نگه داریم ما هرچه کار فرهنگی کنیم کم کرده ایم  این کارهای فرهنگی به اندازه یک یادواره شهدا تاثیر گذار نیست کار برای شهدا باید در اولویت قرار بگیرد.

وی ادامه داد:شهدا نیازی به کار ما ندارند این ما هستیم که به یاد آنها نیاز داریم تا راه آنها را زنده نگه داریم اگر این راه زنده بماند مردم قطعاً همیشه در برابر طلم و ستم دشمنان دین پایداری می کنند.

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان در مورد اینکه کشورهای اسلامی و نهادهای بین المللی باید در برابر جنایات اسرائیل چه  باید کنند افزود: اولین کار این است که کشورهای اسلامی در تریبون هایی که در اختیار دارند هر روز جنایات اسرائیل را بازگو و تکرار کنند اعلام انزجار کنند  به کسانی که در نوک پیکان مبارزه با اسرائیل هستند کمک کنند و جنایات اسرائیل را برای جهانیان افشاگری کنند.

وی همچنین در مورد جلسه ای که نمایندگان استان با مدیر سازمان اب و برق استان خوزستان داشتند اظهار داشت: می خواهند آب را از سرشاخه های کارون برای مصارف صنعتی و کشاورزی انتقال دهند و ما مخالف این کار هستیم.

وی افزود:ما برای آب شرب در هر کجای میهن اسلامی که آب را انتقال دهند موافقیم اما برای صنعت و کشاورزی مخالفیم مثلا اصفهان بالای ۳۰ هزار هکتار برنج کاری دارد در حالی که در خوزستان می گویند برنج کاری ممنوع است این کار کارشناسی نشده است و در صورت انتقال آب خطرات بسیار بسیار جدی پیش رو خواهیم داشت.

وی اضافه کرد:ما بخاطر حکومت اسلامی می گوییم در حال حاضر شوری آب کارون در آخرین نقطه آن یعنی در خرمشهر به حدود ۴۰۰۰ رسیده یعنی کمی بالاتر برود قطعاً نخل های آن منطقه خشک خواهد شد  قطعاً اگر آب برود کارون خشک خواهد شد و بسیاری بیکار می شوند.

دارایی گفت:انتقال آب کارون تاثیرات بدی بر محیط زیست خواهد داشت جلسه ای که با آقای شمسایی گرفتیم برای همفکری و بررسی آخرین وضعیت این مساله بود و در آینده نزدیک یک جمع بندی برای ارائه به محضر حضرت آقا خواهیم داشت جمع بندی ها را به ریاست محترم جمهور هم  اعلام خواهد شد. در آینده نزدیک با علما و نمایندگان استان در مجلس خبرگان رهبری جلسه ای در همین خصوص برگزار خواهیم کرد.

 نماینده مردم اندیمشک در ادامه در مورد اظهارات آقای کیارستمی و توهین وی به دفاع مقدس گفت: اینها آدم های نادانی هستند و نمی دانند جنگ واقعاً برای ما نعمت بود

وی ضمن اشاره به فداکاری های هشت سال دفاع مقدس رزمندگان ما افزود: در حال حاضر ائتلاف نمایشی ضد داعش متشکل از چندین کشور تشکیل شده ولی این ائتلاف نمایشی، جرات حمله زمینی را ندارد در حالی که رزمندگان ما تنها در برابر دشمن و هم پیمانان آن ایستادند و شجاعانه مبارزه کردند .

دارایی ادامه داد:ما امروز از لحاظ علوم نظامی و سایر زمینه ها بسیار پیشرفت کردیم استقامت و ایستادگی مردم غزه و حزب الله لبنان در برابر اسرائیل نیز از آثار ۸ سال دفاع مقدس است.

وی افزود: حدود سه ماه پیش دیداری با یکی از مقام های عراقی داشتم او می گفت امام برای شما خطی ترسیم کرد و امروز شما به آن اهداف دارید می رسید ولی  مثل اینکه خود شما هم متوجه  نیستید که به کجاها رسیده اید

 نماینده مردم اندیمشک خاطر نشان ساخت:امروز ایران کشور بسیار مطرحی است  آمریکایی ها و قدرت های دیگر بسیار علاقه دارند که با آن ها همکاری کنیم و تمام اینکه دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس می باشند.

دارایی در مورد حضور کیارستمی در خوزستان برای کارگاه آموزش فیلم سازی گفت: من نمی دانم چه کسی وی را دعوت کرده ولی صحبت های او توهین به شعور مردم می باشد کیارستمی باید یاد بگیرد به شعور مردم توهین نکند آیا خانواده ای که سه فرزند خود را به جنگ فرستاده و شهید شده اند آن ها نمی دانستند دارند چکار می کنند؟ آنها دانسته وارد شدند و کسانی که می گویند نادانسته وارد شده اند انسان های عاقلی نیستند.