تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۱۱:۵۰:۱۷
کد مطلب : 72460
معاون غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان:

مردم فریب تبلیغات برخی عطاری‌ها را نخورند

معاون غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان نسبت به افزایش روزافزون عطاری‌های غیرمجاز هشدار داد و از مردم خواست که فریب تبلیغات غیرواقعی برخی از عطاری‌ها را نخورند.

مرتضی جعفری امروز اظهار داشت: طی چند سال اخیر به دنبال استقبال مردم از طب سنتی و داروهای گیاهی، عطاری‌ها رشد روزافزونی داشته‌اند که برخی از آنها مجوز فعالیت ندارند.

وی تاکید کرد: فروش دارو از جمله داروهای شیمیایی و گیاهی بسته‌بندی شده و مکمل‌های غذایی (ویتامین‌ها) در عطاری‌ها مجاز نیست و باید در این زمینه مراقب بود.

معاون غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان تاکید کرد: تبلیغاتی تحت عناوین داروهای تقویت جنسی، افزایش و کاهش‌دهنده وزن، ضددرد، هورمونی، ضد فشار خون، ضدچربی، ضد ام‎‌اس و ترک اعتیاد در پشت شیشه عطاری‌ها غیرقانونی بوده و فروش دارو در این مکان‌ها تخلف محسوب می‌شود.

این مقام مسئول دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: فروش این داروها چه گیاهی و چه شیمیایی از مصادیق دخالت در امر درمان به شمار می‌رود.

وی افزود: برخی عطاری‌ها با سوءاستفاده از باورهای مردم از جمله بی‌ضرر بودن داروهای گیاهی اقدام به تجویز و فروش ترکیبات دارویی با ماهیت نامعلوم برای درمان بیماری‌ها می‌کنند که عوارض آنها را نمی‌توان پیش‌بینی کرد.

مرجع / فـارس