تاریخ انتشار خبر: ۵ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۰۸:۲۹:۴۹
کد مطلب : 16317
امام جمعه آبادان:

مردم نامحرم نیستند،آنها را از جزئیات مذاکرات مطلع کنید/نخبه کشی در آبادان مرسوم شده است

عصر آبادان: امام جمعه آبادان خطاب به تیم مذاکره کننده ایران در مجامع بین المللی گفت: مردم نامحرم نیستند . این مردم همان هایی هستند که هر گاه پای نظام به میان آمد جگرگوشه های خود را نثار کردند.اینها همان مردمی هستند که وقتی جنازه ی فرزند شهیدشان به دست شان رسید قطره ای اشک نریختند تا حسرت دل های دشمنان را بیشتر و اعتقاد قلبی خود به نظام را بیشتر نشان دهند.

به گزارش عصر آبادان ؛‌ امام جمعه آبادان در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به اجرای گام نخست توافقنامه ژنو اظهار داشت: بستن سانتریفیوژهای ۲۰ درصد حادثه ی تلخی برای مردم ما بود اما برای اینکه این ملت یک بار دیگر صداقت خود را ثابت کنند این قدم ها برداشته شد.

وی افزود: البته ما انتظار داریم مسئولان مربوطه ، مردم را در جریان مذاکرات قرار دهند و ابعاد مختلف توافقات را اطلاع رسانی کنند. اینجور نباشد که کاخ سفید جزئیات آن را منتشر کنند آن وقت نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی از آن بی خبر باشند.این خیلی بد است که ما از رسانه های خارج ‌، محتوای مذاکرات را بشنویم.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی خاطر نشان کرد: به این عزیزانی که مورد اعتماد نظام،مردم و رهبری هستند می گوییم که مردم نامحرم نیستند . این مردم همان هایی هستند که هر گاه پای نظام به میان آمد جگرگوشه های خود را نثار کردند.اینها همان مردمی هستند که وقتی جنازه ی فرزند شهیدشان به دست شان رسید قطره ای اشک نریختند تا حسرت دل های دشمنان را بیشتر و اعتقاد قلبی خود به نظام را بهتر نشان دهند.

خطیب جمعه آبادان تصریح کرد: متاسفانه به راحتی اعلام کردند که آب سنگین اراک تعطیل شد در حالی که وقتی بررسی می کنیم متوجه می شویم که پروژه آب سنگین اراک یکی از مهم ترین دستاوردهای نظام در حوزه انرژی است که حتی از غنی سازی هم اهمییت بیشتری دارد.

وی با انتقاد از عدم شفافیت رسانه ای سیاست خارجه گفت: سوال این است که چرا از این موضوع به راحتی گذشتند؟ چرا در خصوص جایگاه آب سنگین اراک در صنعت انرژی اطلاع رسانی عمومی نمی شود تا مردم خود به موقع بتوانند از حقوقشان دفاع کنند؟

ابراهیمی یادآور شد: البته این مذاکرات محاسنی هم داشت. از جمله اینکه ما باورمان نسبت به فرمایشات مقام معظم رهبری عمیق تر بشود. ایشان همواره فرمودند که آمریکا مورد اعتماد نیست و این مهم امروز بر همه محرز شده است.

 امام جمعه آبادان در بخش دیگری از سخنانش به موضوع عدم حمایت از نخبگان آبادانی پرداخت و اظهار داشت : آبادان نخبه های زیادی دارد اما مورد بی مهری قرار گفته اند. چهره ی ملی و بین المللی شهر آبادان افتخار کسب می کند اما دریغ از نصب یک پلاکارد که فقط تبریک بگوید.البته این موضوع متاسفانه مختص استان خوزستان است و در این شهر بیشتر مشهود است.

وی افزود: در جاهای دیگر فلان نخبه ورزشی و علمی را تکریم می کنند و از پای پله هواپیما تا درب منزلش استقبال و مراسم می گذارند اما در این شهر چنین چیزی وجود ندارد.این برخوردهای صورت گرفته معنی اش نخبه کشی و از بین بردن روحیه افراد مستعد است.باید حمایت لازم صورت گیرد در غیر اینصورت دشمن آنها را از دست ما خواهد برد.

ابراهیمی خاطر نشان کرد: بعضی از همین نخبگان آبادانی وقتی با جیب خالی به مسابقات بین المللی اعزام می شوند از کشورهای مختلف پیشنهاد وسوسه انگیزی دریافت می کنند اما غیرت آبادانی و عرق ایرانی آنها باعث شد تا اجازه ندهند پرچم کشورشان زمین بماند و با تمام همت شان از نام میهن شان دفاع کردند.این ظرفیت های ناب باید مورد توجه قرار گیرند.همین ها به فرموده ی رهبرمان می توانند گره های علمی ،فرهنگی کشور را باز کنند.