تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , تیر, ۱۳۹۵ | ۰۶:۱۰:۵۴
کد مطلب : 117604
اقدام و عمل راه‌حل مشکل کم‌آبی

مردم چوئبده، اروندکنار و مناطق محروم منتظر خروجی جلسات/ با شعار دادن ، لب تشنه ی مردم‌ تَر نمی‌شود

مردم چوئبده، اروندکنار و مناطق محروم منتظر خروجی جلسات و اقدام و عمل مسئولان هستند و امیدوارند به‌جای شنیدن صدای تانکر آب شاهد وجود آب در لوله‌کشی‌های خانه‌های خود باشند

۸۱۶۳۲۱۴۷-۶۴۹۴۴۱۹

به گزارش عصر آبادان، تصور یک زندگی با آب جیره‌بندی و محدود شاید برای یک شهرنشین سخت و غیرممکن به نظر بیاید اما برای ساکنین شهرهای چوئبده،اروندکنار و روستانشینان امری معمول و واقعیتی تلخ است.

این مسئله در دمای بالای ۵۰ درجه، ایام ماه مبارک رمضان و امکانات پایین روستایی ابعاد فاجعه‌آمیزتری پیدا می‌کند اما ساکنین این به‌ظاهر شهرها نه مرتاض هندی هستند و نه بدلکار سینمای هالیوود بلکه مردمی خونگرم و زجرکشیده هستند که تمام محرومیت‌ها را پذیرفته و در چنین شرایطی به زندگی خود در این مناطق محروم ادامه می‌دهند.

گلایه مردم از این معضل بر راه نیافتن نمایندگان پیشین به مجلس شورای اسلامی نیز بی‌تأثیر نبود و حل مشکل آب همواره تیتر خواسته‌های مردم از نمایندگان جدید بوده و هست. نوشتن یک طومار اعتراضی و ارائه آن به یکی از نمایندگان آبادان در مجلس شورای اسلامی نیز بر این موضوع صحه می‌گذارد.

نام‌گذاری امسال به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل ارتباط شگفت‌انگیزی با خواسته‌های مردم دارد چراکه نبود آب و بسیاری از امکانات پیش‌تر توسط نمایندگان و مسئولان نیز مطرح‌شده بود اما عملاً بهبودی حاصل نشد و لب تشنه مردم با مصوبه و تعریف و تمجید تر نشد.

پیگیری نمایندگان فعلی آبادان در مجلس و تشکیل جلسات متعدد ازجمله جلسه اخیر در فرمانداری آبادان نوید توجه بیشتر مسئولان به این معضل و شنیدن فریاد مردم را می‌دهد اما قطعاً راه‌حل نهایی کار توجه به بیانات مقام معظم رهبری نه‌فقط در بیان بلکه در عمل است.

این‌که در جلسات شعار سال گفته شود و سخنانی در تأیید و تمجید آن بیان شود و دست‌آخر مردم چوئبده، اروندکنار و دیگر مناطق محروم منتظر دریافت آب از طریق ماشین آتش‌نشانی و تانکر آب باشند به‌هیچ‌وجه اهداف این شعار را محقق نمی‌سازد.

مسئولی که شعار دهد و عمل نکند در چشم مردم همچون چوپان دروغ‌گو دیده‌شده و این کار سبب کاهش اعتماد مردم به مسئولان می‌شود. عکس این قضیه نیز صدف می‌کند و وقتی شعار همراه با عملکرد مناسب باشد رضایتمندی مردم ثمره آن خواهد بود.

مردم چوئبده، اروندکنار و روستاهای محروم همچنان منتظر خروجی جلسات اخیر بوده و امیدوارند به‌جای شنیدن صدای تانکر آب شاهد وجود آب در لوله‌کشی‌های خانه‌های خود بوده و از این نعمت خدادادی بهره‌مند شوند.

  1. روستای چوئبده می‌گه:

    ما همه میشه دو الی سه ساعت لوله اب داره دروغه که بگن اب نیست باید دقیا اعلام کنند کدام قسمت اب ندارند میهش بگن مدرسه دورد شدن یعنی همه بچه مردن شدن یا میگه دو سه نفر مرد ود شدند پس در جمله بندی خیلی تاثیر داره در انتشار اخبار دقت کنید بگویی جزئی از چوئبده اب اشامیدنی ندارندذ بگویید چوئبده اب اشامیدنی ندارد در دو متن تامل کنید درک هر کدام برای خواننده متفاوت خواهد بود