تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۲۲:۰۲:۱۰
کد مطلب : 87445

مرکل: نشانه‌های توافق با ایران هویدا شده است

صدراعظم آلمان پس از کنفرانس خبری مشترک با رئیس‌جمهور روسیه گفته که نشانه‌های مبنی امیدواری به توافق ایران و ۱+۵ بر سر پرونده هسته‌ای این کشور هویدا شده است.

 «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان پس از کنفرانس خبری مشترک با «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه به گفت‌وگوهای ایران و ۱+۵ پرداخت و گفت که نشانه‌های مبنی امیدواری به توافق، هویدا شده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری اینترفاکس، مرکل در خصوص پرونده هسته‌ای ایران گفته: «در خصوص موضوع ایران، سیگنال‌های اعتمادسازی به دستمان رسیده؛ همکاری کشورهای دارای حق وتو و آلمان هنوز به نتیجه نرسیده ولی امید داریم که توافقنامه به امضای طرفین برسد.»

دیپلمات‌ها، ۱۰ تیر را بعنوان مهلت نهایی برای امضای توافق جامع هسته‌ای بر مبنای چهارچوب به دست آمده در لوزان سوئیس، تعیین کرده‌اند.

مقامات ارشد ایران البته گفته‌اند که این ضرب‌الاجل، چیز جدی‌ای نیست و همانطور که پیش از این اروپایی‌ها، مذاکرات را چندین ماه به دراز کشاندند، این بار هم ایران حق خواهد داشت که تا زمان بحث کافی بر روی همه جوانب توافق جامع و توافق بر سر همه موارد اختلافی، با ۱+۵ بحث کند؛ بحثی که شاید پیش از ۱۰ تیر پایان یابد و شاید پس از آن.

منبع: فارس