تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۲۳:۰۶:۳۹
کد مطلب : 73649

مرگبارترین شیوه استعمال سیگار+تصاویر

یکی از وسایل الکتریکی که افراد برای استعمال سیگار از آن استفاده می‌کنند می‌تواند به شدت بر سلامت آنها به جهات مختلف اثرات منفی و مرگبار بگذارد.

بر اساس جدیدترین پژوهش‌های صورت گرفته توسط محققان دانشگاه جان هاپکیز استفاده از سیگار الکتریکی به جای سیگار سنتی نمی‌تواند به هیچ وجه یک راهکار برای ترک سیگار باشد.

مرگبارترین شیوه استعمال سیگار+تصاویر

گفتنی است، کارشناسان در جدیدترین مطالعات خود دریافته‌اند که مواد شیمیایی سمی موجود در این دستگاه خود می‌تواند باعث آسیب شدید به ریه‌ها و تضعیف سیستم ایمنی بدن شود.

مرگبارترین شیوه استعمال سیگار+تصاویر

بررسی ها نشان می‌دهند، تضعیف سیستم‌ ایمنی بدن به خاطر استعمال سیگار الکتریکی بر روی موش‌های آزمایشگاهی به حدی بود که برخی از آنها در اثر عفونت‌های باکتریایی و ویروسی ضعیف مرده‌اند.

مرگبارترین شیوه استعمال سیگار+تصاویر

کارشناسان همچنین اعتقاد دارند بخار و دود ناشی از استعمال با این وسیله می‌تواند سبب ایجاد رادیکال‌های آزاد در مولکول‌های بدن و در نتیجه آسیب به غشاء، DNA و سلول بدن و ابتلای شخص به انواع بیماری‌ها شود.

در حال حاضر مصرف سیگار الکتریکی در کشورهایی مانند ایالات متحده بسیار شدت یافته و بر اساس آمارها تنها در سال ۲۰۱۳ بیش از ۲۵۰ هزار نوجوان آمریکایی از این وسیله استفاده کرده‌اند با این تصور اشتباه که میزان خطر این وسیله کمتر از سیگار سنتی است.

منبع: باشگاه خبرنگاران