تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , آذر, ۱۳۹۴ | ۱۱:۰۲:۵۷
کد مطلب : 104479

مرگ خاموش زن و مرد اهوازی

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز از مرگ زن و مرد اهوازی به علت استنشاق گاز منوکسیدکربن خبر داد.

امیرنجفی مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز، اظهار کرد: روز چهارشنبه ساعت ۱۵ و ۱۸ دقیقه دقیقه با تماس به سامانه ۱۲۵ ستاد فرماندهی آتش نشانی اهواز، از آتش نشانان برای باز کردن در منزلی تقاضای کمک شد.

وی افزود: آتش نشانان پس از ورود به محل با حضور عوامل پلیس با استفاده از تجهیزات تخصصی اقدام به بازکردن در منزل و ورود به آن کردند که متاسفانه مشاهده شد مرد و زنی حدودا ۲۵ و۳۰ ساله بر اثر استنشاق گاز منوکسیدکربن متساعد شده، فوت کرده اند.

نجفی عنوان کرد: آتش نشانان پس از مراحل قانونی با حضور عوامل دست اندرکار، اجساد را به آمبولانس منتقل کردند. علت حادثه توسط کارشناسان سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز در دست بررسی است.

ریزش ساختمان نیم پلاک

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز همچنین به حادثه دیگری اشاره کرد و گفت: روز گذشته ساعت ۱۵ و ۴۱ دقیقه با تماس به سامانه ۱۲۵ ستاد فرماندهی آتش نشانی اهواز، خبر ریزش ساختمان در حال احداث واقع در کیان آباد داده شد.

نجفی افزود: آنشانان دو دقیقه بعد در محل حضور داشتند و مشاهده کردند ساکنان اقدام به احداث نیم پلاکی در طبقه فوقانی کرده که ساختمان مذکور ریزش کرده و دو  نفر در زیر آوار محبوس شده اند.

وی توضیح داد: آتش نشانان بلادرنگ با ایمن سازی محل، اقدام به آواربرداری کرده و موفق شدند در کوتاهترین زمان ممکن افراد محبوس شده را زنده نجات و برای درمان به اورژانس انتقال دهند.

نجفی گفت: در این عملیات آواربرداری و نجات، چهار دستگاه خودروی امداد و نجات و اطفا حریق حضور داشتند.

منبع: مهر