تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , مهر, ۱۳۹۳ | ۰۹:۵۵:۳۲
کد مطلب : 48488

مرگ قاتل آدمخوار در زندان+عکس

«آرتور جان شاوکراس» یکی از این قاتلان زنجیره‌ای است، او به دلیل جنایت‌های خود به قاتل رودخانه روچستر نیویورک شهرت یافت.

نام و زندگی قاتلان سریالی همواره در تاریخ لرزه بر اندام هر شنونده و خواننده‌ای می‌اندازد.

آن‌ها همیشه برای جنایت‌های هولناک خود دلایل خاص داشته و همه قتل‌هایشان را نسبت به ظلمی که در دوران کودکی یا نوجوانی‌شان بر آن‌ها روا شده است کاملاً جایز می‌دانند.

«آرتور جان شاوکراس» یکی از این قاتلان زنجیره‌ای است، او به دلیل جنایت‌های خود به قاتل رودخانه روچستر نیویورک شهرت یافت.

تولد و کودکی

شاوکراس در منطقه کیتری، مین متولد شده است سپس خانواده‌اش به نیویورک نقل مکان کردند. هنگامی که آرتور جوان‌تر شد تحت آزمایش تست هوش قرار گرفت و پزشکان وی را انسانی کم‌هوش شناختند. آرتور از دوران کودکی خود به عنوان بدترین روزهای زندگی‌اش یاد می‌کند. او مادرش را زنی سلطه‌جو که مدام فریاد می‌کشید شناخته و بارها عنوان کرد که از سوی مادرش مورد آزار و اذیت قرار گرفته و در سن ۹ سالگی به خاطر رفتار زشت و غیراخلاقی خانواده‌اش با وی دچار لطمات روحی شدید شده است.

مرگ قاتل آدمخوار در زندان+عکس

وی همواره در دوران تحصیل دانش‌آموزی خشن و قلدر بود و رفتارهای خشونت‌آمیز از خود نشان می‌داد.

ازدواج

شاوکراس در سال ۱۹۶۴ ازدواج کرد و تنها یک سال بعد هنگامی که یک پسر داشت در نوامبر ۱۹۶۵ میلادی از همسرش جدا شد، در همین سال او به جرم سرقت از فروشگاه تحت آزادی مشروط حضانت و سرپرستی پسرش را به همسرش سپرد و دیگر او را ملاقات نکرد.

ویتنام

اکتبر سال ۱۹۶۷ تا سپتامبر ۱۹۶۸میلادی آرتور از سوی ارتش به ویتنام فرستاده شد، وی بارها ادعا کرده که در طول جنگ ۳۹ سرباز دشمن را به شکل فجیعی کشته است.

او پس از بازگشت از جنگ در سال ۱۹۶۹ میلادی به جرم آتش‌افروزی به پنج سال زندان محکوم شد اما تنها ۲۲ ماه از دوران محکومیت خود را گذرانده بود که آزاد شد سپس تصمیم به ازدواج گرفت. ازدواج دوم و سوم وی نیز همچون ازدواج اولش کوتاه مدت بود، پس از ازدواج سوم وی به قتل دو کودک متهم شد.

قتل‌های خشن

نخستین قربانی وی «جک بلیک» ۱۰ ساله پسری بود که پس از آزار و اذیت، جسدش در منطقه جنگلی پیدا شد. وی خفه شده بود.

دومین قربانی «کارن ان هیل» هشت سال سن داشته و جسد وی را یک کارگر زیر پل پیدا کرده بود. براساس کالبدشکافی‌های انجام شده وی نیز مورد آزار و اذیت و شکنجه قرار گرفته بود.

مأموران پلیس «شاوکراس» را در اکتبر سال ۱۹۷۲ میلادی به عنوان مظنون پرونده بازداشت کردند. با توجه به اعتراف‌های شاوکراس و همکاری با پلیس او به ۲۵ سال زندان محکوم شد. او تنها ۱۴ سال از محکومیت خود را گذراند و از زندان آزاد شد.

آدمخواری در نیویورک

در ژوئن سال ۱۹۸۷ میلادی شاوکراس با نامزد خود رزماری به روچستر نیویورک نقل مکان کرد. در ماه مارس ۱۹۸۸ میلادی او ولگردی‌هایش را در خیابان‌های نیویورک آغاز کرد. اغلب قربانیان وی زنان خیابانی بوده که پس از آزار و اذیت آن‌ها را کشته و آدمخواری می‌کرد. سپس بقیه اجساد را در رودخانه روچستر نیویورک رها می‌کرد. برخی از اجساد ماه‌ها بعد یافت شده و افسران پلیس قادر به شناسایی هویت آن‌ها نبوده‌اند.

اف.بی.آی پروفایل آرتور را به عنوان قاتل زنجیره‌ای در برنامه کاری خود قرار داد. کارآگاهان امیدوار بودند در فصول سرد سال قاتل دست از جنایت‌های خود برداشته و برای مدتی متوقف شود، اما آن‌ها به سرعت متوجه شدند که در اشتباه بوده و قاتل همچنان قربانی می‌گرفت.

آرتور پس از جنایات مکرر در ۳ ژانویه ۱۹۹۰ میلادی به عنوان قاتل و مظنون یک زن خیابانی دستگیر شد. وی پس از بازجویی به قتل اعتراف کرد. در اکتبر سال ۱۹۹۰ میلادی پزشکان روی او آزمایش‌هایی انجام دادند تا دریابند آیا آسیب‌های مغزی باعث رفتار جنایتکارانه در وی شده است؟

تأیید سلامت روانی

پزشکان پس از انجام آزمایش‌های مکرر و گفت‌وگوهای گسترده اعلام کردند او هیچ‌گونه اختلال شخصیتی چندگانه نداشته و با وجودی که بارها از آزار و اذیت دوران کودکی‌اش سخن گفته و میل شدیدش را به آدمخواری مطرح کرده اما داستان‌های وی باورنکردنی و اغراق‌آمیز بوده است.

شاوکراس پس از تفهیم اتهاماتش به ۲۵۰ سال زندان محکوم شد اما در سن ۶۳ سالگی بر اثر ایست قلبی پشت میله‌های زندان جان سپرد.


منبع: روزنامه ایران