تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۹:۱۶:۱۰
کد مطلب : 67059

مرگ مشکوک راننده وانت در جاده مالرو

راننده وانتی که به طرز مرموزی داخل خودروی خود به قتل رسیده، پرونده تازه‌ای را پیش روی بازپرس ویژه قتل گشود.

به نقل از جوان، ساعت ۸ صبح یکشنبه مأموران کلانتری ۱۴۰ باغ فیض در جریان قتل مرد میانسالی در ابتدای جاده خاکی امامزاده داود در حوالی شهرک نفت قرار گرفتند.

 

با اعلام این خبر، تیمی از مأموران کلانتری در محل حادثه که پنج کیلومتر بعد از شهرک نفت به طرف امامزاده بود حاضر و کنار صخره کوه با خودروی وانت پیکان سفید رنگی که در آن مکان رها شده بود روبه‌رو شدند. راننده که مردی ۴۲ ساله بود پشت فرمان با اصابت چندین ضربه چاقو به پهلوی چپ و شکم کشته شده بود. پس از آن بود که قاضی حسین‌پور، بازپرس ویژه قتل از دادسرای امور جنایی و تیمی از عوامل تشخیص هویت پلیس آگاهی و پزشکی قانونی در محل حاضر شدند.

 

در نخستین گام هویت مقتول به نام فریبرز شناسایی شد. روی خودرو تابلویی با عنوان تأسیساتی و فروش لوازم ساختمانی نصب شده بود. تحقیقات میدانی هم نشان داد مقتول شب قبل از حادثه با مردی قرار کاری داشته و پس از خارج شدن از خانه دیگر برنگشته است. در بررسی‌های بعدی هم معلوم شد عامل یا عاملان این حادثه مقتول را به بهانه‌ای به این مکان کشانده و بعد از قتل از محل گریخته‌اند.
بر اساس گزارش میدانی خبرنگار ما که در محل حاضر شده بود، محل حادثه کیلومتر ۵ جاده خاکی و مالرو به طرف امامزاده داود بود که کنار صخره‌ای تعداد زیادی از خودروهای پلیس و آمبولانس به صف شده بودند. با فاصله کمی از محل کشف جسد، کانکس شهرداری تهران قرار دارد که تعدادی از عوامل شهرداری در روز در آن مستقر هستند. جاده خاکی محل عبور کامیون‌های حمل سنگ است که چند کیلومتر آن طرف‌تر محموله خود را از معدن سنگ بارگیری می‌کنند.
جسد مقتول از داخل خودرو به بیرون منتقل شده و در حصار خودروها مأموران  تشخیص هویت و پزشکی قانونی در حال تن‌پیمایی هستند. کنار خودروهای پلیس هم عده‌ای از ساکنان محل برای تماشا حاضر شده‌اند. در میان مردم دو برادر و دایی مقتول حضور دارند که با تماس تلفنی پلیس خود را به محل رسانده‌اند.

 

دایی مقتول به خبرنگار ما گفت: فریبرز کار لوله‌کشی ساختمان انجام می‌داد و همراه همسر و پسر ۱۰ ساله‌اش همین نزدیکی زندگی می‌کرد. او روزها در مغازه لوازم ساختمانی کار می‌کرد و کار‌های تأسیساتی انجام می‌داد. تا کنون نشنیده بودم با کسی اختلاف داشته باشد. برادر مقتول هم به خبرنگار ما گفت: من خانه‌ام حوالی رباط‌کریم است اما برادرم مدت زیادی است در این محله زندگی می‌کند.

 

ساعت ۸ صبح بود که مأموران پلیس از من خواستند خودم را به خانه برادرم در باغ فیض برسانم. آنها گفتند برای برادرم حادثه‌ای رخ داده اما نگفتند که او کشته شده است. وی ادامه داد: من موضوع را از همسر برادرم جویا شدم و همسر برادرم گفت که شب قبل از حادثه مردی زنگ در خانه‌‌شان را زده است و گفته با برادرم کار دارد. پس از این برادرم به در خانه می‌رود و بعد از کمی حرف زدن به همسرش می‌گوید که با این مرد قرار کاری دارد و از خانه بیرون می‌رود تا اینکه صبح جسدش کشف می‌شود.

 

یکی از کارمندان شهرداری که در محل حاضر بود به خبرنگار ما گفت: ساعت ۸ صبح همراه همکارم به محل کار آمدم و در کانکس را باز کردم. هنوز لحظاتی نگذشته بود که خودرو پژویی از کنار کانکس عبور کرد و به طرف امامزاده داود رفت. دقایقی بعد خودروی پژو به صورت دنده عقب برگشت و گفت که داخل خودروی وانت مردی قرار دارد که احتمال می‌دهد حالش خراب است.

 

بلافاصله خودمان را به خودروی وانت رساندیم و وقتی در خودرو را بازکردیم با جسد غرق در خون راننده روبه‌رو شدیم. پس از انجام تحقیقات، جسد مقتول به دستور قاضی حسین‌پور برای انجام آزمایش‌های لازم به پزشکی قانونی فرستاده شد. کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی در تلاشند تا عامل یا عاملان این حادثه را شناسایی و دستگیر کنند.