تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۱:۲۸:۰۳
کد مطلب : 53441

مرگ نوزاد ١١ روزه بر اثر مصرف شیشه

اواخر تیرماه کادر پزشکی بیمارستان شهید مطهری مرودشت با فریادهای بی‌رمق زنی جوان روبه‌رو شدند که نوزادی چند روزه را در آغوش خود داشت.

اواخر تیرماه کادر پزشکی بیمارستان شهید مطهری مرودشت با فریادهای بی‌رمق زنی جوان روبه‌رو شدند که نوزادی چند روزه را در آغوش خود داشت. مادر جوان هراسان بود و اضطراب وجود او را رها نمی‌کرد. پیکر بی‌جان نوزاد در حالی که خون از دهانش روی پیراهن سوخته‌اش سرازیر شده بود صحنه‌یی دلخراش را به تصویر می‌کشاند.
شرایط اضطراری بود و شانس نوزاد برای ادامه حیات اندک. پرستاران به سرعت نوزاد را از دستان زن جوان گرفتند تا برای انجام عملیات احیا آماده کنند اما مادر لحظه‌یی تردید نکرد و بلافاصله از بیمارستان گریخت.
با این حال تلاش کادر پزشکی برای نجات جان کودک نتیجه نداد و مرگ نوزاد تنها بعد از ١١ روز زندگی فرا رسید.
مرگ مشکوک نوزاد باعث شد تا کادر پزشکی بیمارستان شهید مطهری مرودشت به سرعت با فوریت‌های پلیسی ١١٠ تماس بگیرد و پلیس را در جریان حادثه قرار دهد. تماسی که به سرعت تیمی از کارآگاهان را برای انجام تحقیقات اولیه راهی بیمارستان کرد.
در تحقیقات اولیه کارآگاهان و به گفته کادر پزشکی بیمارستان مشخص شد نوزاد بر اثر مسمومیت شدید جان خود را از دست داده است. این در حالی بود که آثار سوختگی و جراحت روی بدن کودک نیز دیده می‌شد.
شواهدی که ثابت می‌کرد مادر جوان در حالت عادی نبوده و احتمال اعتیاد او به مواد مخدر دور از انتظار نیست. احتمالی که با انتقال جنازه نوزاد به پزشکی قانونی رنگ واقعیت گرفت و مرگ با مسمومیت ماده مخدر شیشه را تایید کرد. به این ترتیب پرونده برای شناسایی و دستگیری مادر فراری در اولویت کاری پلیس قرار گرفت.
سرهنگ علی شیبانیان، فرمانده انتظامی مرودشت در تشریح روند رسیدگی به پرونده گفت: در تحقیقات اولیه کارآگاهان و با در نظر گرفتن گزارش پزشکی قانونی مشخص شد نوزاد بر اثر مسمومیت با ماده مخدر شیشه جان خود را از دست داده است. سرنخی که پلیس با پیگیری آن موفق به چهره زنی از مادر نوزاد شد. پرونده به دستگیری مادر فراری نزدیک می‌شد. با مشخص شدن هویت مادر نوزاد از طریق چهره‌نگاری تحقیقات میدانی و استعلام کارآگاهان از محل زندگی او آغاز شد. با این حال اثری از متهم به قتل نبود و به نظر می‌رسید تحقیقات پلیس با بن بست مواجه شده است.
با این حال تحقیقات ماموران همچنان ادامه یافت تا سرانجام مادر نوزاد پس از گذشت چهار ماه، شناسایی و در اقدامی غافلگیرانه در یکی از محله‌های مرودشت دستگیر و برای انجام بازجویی‌ها به پلیس آگاهی منتقل شد.
سرهنگ شیبانیان در تشریح روند بازجویی‌ها گفت: در حالی که قتل نوزاد ١١ روزه از سوی مادرش، فرضیه اصلی کارآگاهان بود بازجویی‌ها از متهم آغاز شد که در جریان آن، مادر به قتل نوزاد اعتراف کرد. به گفته سرهنگ شیبانی مادر ٢٠ ساله که شدیدا به مواد مخدر شیشه اعتیاد داشت در جریان بازجویی‌ها به پلیس گفت در روز حادثه و به دلیل خماری از اعتیاد شدید به ماده مخدر، حالت عادی نداشته و با خوراندن آبی مسموم به شیشه به نوزاد، باعث خونریزی شدید معده او شده است.
اقدامی هولناک که مرگ نوزاد ١١ روزه را رقم زد و از مادر ٢٠ ساله قاتل ساخت. به گفته سرهنگ شیبانی متهم به دلیل اعتیاد شدید به مواد مخدر در روز حادثه دستان فرزندش را با چاقو زخم کرده و پاهایش را با سیگار سوزانده بود.
منبع: اعتماد