تاریخ انتشار خبر: ۳۰ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۱۹:۰۷:۱۸
کد مطلب : 25596

مزدک میرزایی هم دست به قلم شد

نشر ورزش کتاب «داستان شهرآورد» نوشته مزدک میرزایی، گزارشگر فوتبال و مجری برنامه‌های ورزشی تلویزیون را به زودی منتشر می‌کند.

میرزایی با اعلام این خبر گفت: «داستان شهرآورد» به ۷۸ مسابقه سنتی بین تیم‌های استقلال و پرسپولیس از نخستین رویارویی این دو تیم در ۱۶ فروردین ۱۳۴۸ تا آخرین شهرآورد پایتخت در ۲۷ دی ۱۳۹۳ می‌‌پردازد.

این گزارشگر مسابقات فوتبال ادامه داد: پس از تهیه مجموعه تلویزیونی «تاریخچه شهرآورد» که سال گذشته روی آنتن شبکه مستند سیما رفت، تصمیم گرفتم وقایع دیدارهای دو تیم پرطرفدار تهرانی را این بار در قالب کتاب بازگو کنم.

نویسنده «داستان شهرآورد» با بیان این‌که این اثر نخستین کتابی است که به قلم وی منتشر می‌شود، اضافه کرد: سعی کردم در «داستان شهرآورد» نگاه متفاوتی به دربی‌های پایتخت داشت باشم و گزارش‌نویسی صرف نیست. اتفاقات همه شهرآوردها جداگانه شرح داده شده و درباره قالب آن هم باید بگویم، علاوه بر گزارش‌نویسی از برخی عناصر داستانی برای روایت رویدادهای این مسابقات بهره برده‌ام.

تاریخ دقیق انتشار این کتاب چه زمانی است؟ میرزایی در پاسخ به این پرسش گفت: قرار بود «داستان شهرآورد» در بیست‌و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی تهران رونمایی شود اما متاسفانه به دلیل برخی مشکلات بعید می‌دانم این اتفاق بیفتد. فکر می‌کنم حداکثر این کتاب تا پایان خردادماه روانه بازار نشر شود.

مزدک میرزایی متولد ۲۶ شهریور ۱۳۴۹، گزارشگر مسابقات فوتبال و مجری برخی برنامه‌های ورزشی سیماست. وی سال ۱۳۸۴ به عنوان بهترین گزارشگر صدا و سیما معرفی شد. «داستان شهرآورد» نخستین کتابی است که از میرزایی منتشر می‌شود.

منبع: ایبنا