تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , تیر, ۱۳۹۵ | ۲۲:۲۳:۱۵
کد مطلب : 117542

مسئولان استان: درباره خودروهای پلاک اروند اطلاعی نداریم؛ مسئولان منطقه آزاد اروند در دسترس نیستند

همه مسئولان استان از وضعیت تردد خودروهای پلاک اروند بی اطلاع هستند و معتقدند که مسئولان منطقه آزاد اروند باید پاسخگو باشند. مسئولان منطقه آزاد هم در این باره حاضر به گفتگو نیستند و مانند خودروها برای پاسخ دادن به مردم بلاتکلیف هستند.

به گزارش عصر آبادان، تردد خودروهای پلاک اروند در خوزستان با مصوبه استاندار سابق به همه استان آزاد شد و با توجه به جنجال‌های پیش آمده در کشور پس از این مصوبه، عبدالحسن مقتدایی در روز تودیع معارفه‌اش اعلام کرد که رأی صادره در همه دادگاه‌ها به سود مردم استان و تردد این خودروها محدود به منطقه آزاد اروند نیست.

مقتدایی استاندار معزول خوزستان در مراسم تودیع خود در اهواز گفته بود که من به دوستان بازرسی اعلام می کنم که دیگر کسی حق اعتراض به این حکم را ندارد و این لایحه مصوب شد. هیچ کس خارج از محدوده اروند حق ندارد برای استان تصمیم بگیرد، هیچ منطقه آزادی حق ندارد خود را با منطقه آزاد اروند و خوزستان مقایسه کند.

حالا بعد از قریب به دو ماه از رفتن مقتدایی استاندار سابق خوزستان بحث خودروهای پلاک اروندی بازهم داغ شده است گویا قرار نیست استرس دست از صاحبان این خودروهای لوکس بردارد.
این روزها درحالی استاندار جدید خوزستان مشغول سفرهای شهرستانی است که عده ای از مردم خوزستان نسبت به عدم ترخیص خودروهای اروندی خریداری شده خود در منطق آزاد گلایه دارند. به گفته آنها، سازمان مناطق آزاد اروند مجوز شماره گذاری خودروهای خریداری شده را نمی دهد و این در حالی است که هزینه روزانه انبارداری را نیز باید پرداخت کنند.

مالکان خودروهای پلاک اروند در حالی که روزهای پر استرس خود را بعد از رفتن مقتدایی در خوزستان سپری می کنند که حالا با عدم شماره گذاری این خودروها استرس آنها دوچندان می شود. گویا خودروهای پلاک اروندی که میراث مقتدایی برای خوزستانی ها بود امروز استرس های اروندی مبدل شده است.

در این میان سرهنگ قاسم قدرتی رئیس پلیس راهنمایی رانندگی استان در خصوص تعیین تکلیف تردد خودروهای پلاک اروندی در استان خوزستان ارائه هرگونه اظهار نظر در خصوص ماشین های پلاک اروندی را در حوزه اختیارات استاندار عنوان کرد.

یک منبع مطلع در استانداری خوزستان که نخواست نامش رسانه‌ای شود، در پاسخ به رهیاب گفت: از عدم ترخیص خودروهای پلاک اروند اطلاعی ندارد ولی تا این لحظه چنین مشکلی گزارش نشده است. وی افزود: مسئولان منطقه آزاد اروند باید در این باره اطلاع رسانی کنند.

فرمانده انتظامی خوزستان نیز در گفتگو با رهیاب می‌گوید: شماره گذاری این خودروها و ترخیصشان بر عهده منطقه آزاد اروند است و نیروی انتظامی از این موضوع اطلاعی ندارد.

سردار محمدرضا اسحاقی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا نیروی انتظامی مصوبه‌ای جهت جلوگیری از تردد خودروهای پلاک اروند در خارج از محدوده منطقه آزاد دارد، می‎افزاید: چنین مصوبه‌ای وجود ندارد و تردد این خودروها در همه استان بلامانع است.

مدیر روابط عمومی گمرک خوزستان نیز در گفتگو با رهیاب عنوان می‌کند: ترخیص خودروهای پلاک اروند بر عهده منطقه آزاد است و گمرک در این باره بی اطلاع است.

اما در این میان تنها مرجعی که باید پاسخگو باشد از پاسخ دادن به تلفن‌های خود پرهیز می‌کند تا هم استرس مردم به پایان نرسد و هم بلاتکلیفی ادامه پیدا کند. خبرنگار رهیاب چندین بار  با مدیر روابط عمومی و برخی دیگر از مسئولان منطقه آزاد اروند تماس گرفت ولی تاکنون در این باره پاسخگو نبودند.

انتهای خبر/