تاریخ انتشار خبر: ۲ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۰۲:۲۸:۱۸
کد مطلب : 74460

مسئولان به بسیج اعتماد کنند قصه ی ریزگردها جمع می شود / قوه قضائیه در محاکمه متهمان خاص نباید تسلیم فشارها شود

عصر آبادان: امام جمعه آبادان گفت: ما یک قشر عظیمی بنام بسیج مردمی داریم که اگر امکانات خود را در اختیارشان قرار دهید ، وارد صحنه می شود و قصه ی ریزگردها را جمع می کند.

به گزارش عصر آبادان حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه آبادان در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به مسئله ریزگردها ، گفت: متاسفانه آسیب های ریز گردها در شهر ما بیشتر شده و شرمنده مردم بسیاری از روستائیان آبادان شدیم و ممنون آنها هستیم چون در این شرایط بحرانی حدود ۱۲ روز برق نداشتند اما تحمل کردند.
وی افزود: ، البته عزیزان سازمان برق همه توان شان را به کار گرفتند طی این مدت طولانی ۱۲ روزه ، کمتر از ۲ ساعت در روز استراحت می کردند و در واقع جهاد کردند تا وضعیت بهتر شود.
ابراهیمی خاطر نشان کرد : این خوب است که گرد و غبار با اثرات مخربی که بر سلامت و بهداشت ، در نشر آلودگی ها و محصولات کشاورزی و موضوع مهاجرت نخبگان از استان خوزستان دارد ، تبدیل به دغدغه مسئولان شده اما انتظار داریم برای حل این مشکل سرعت عمل بیشتری به خرج دهند.اینکه بگویند بعد از ۱۰ سال این گرفتاری مردم خوزستان رفع می شود ، ناامید کننده است.در واقع اگر کسی برنامه داشته باشد این حرف را نمی زند.
خطیب جمعه آبادان همچنین با اشاره به آمادگی بسیج سازندگی برای حل بحران ریزگردها ، تصریح کرد: ما یک قشر عظیمی بنام بسیج مردمی داریم که اگر امکانات خود را در اختیارشان قرار دهید ، وارد صحنه می شود و این قصه را جمع می کند.
وی در ادامه با انتقاد از عدم اعتماد برخی مسئولان به جامعه بسیج اظهار داشت: من نمیدانم چرا برخی نمی خواهند به مردم و به بسیجیان ما اعتماد کنند . این مسئولان اگر ابزار مورد نیاز و آموزش های لازم در این زمینه  را به بسیجیان بدهند خواهند دید این گرد وغبارها خواهد نشست و دیگر مشکلی با این عنوان باقی نخواهد ماند.
حجت الاسلام ابراهیمی در بخش دیگری از خطبه های خود به موضوع مبارزه با مفاسد اقتصادی پرداخت و یادآور شد: پیگیری پرونده معاون اول رئیس جمهور سابق در قوه قضاییه و محکومیت ایشان جای تقدیر دارد اما انتظار ما از قوه قضاییه این است که با دیگران هم همین برخورد ها را داشته باشد.
وی خاطر نشان کرد: قوه قضاییه نباید تسلیم فشار ها شود و باید عدالت در باره ی متخلفان و متعرضان به حقوق ملت اجرا شود . حال این افراد هرکسی بخواهند باشند به هیچ وجه مهم نیست. از طرف دیگر اگر کسی خطایی کرده نباید سیاه نمایی کرد و یک دولت را و مسئولینی که بودند را زیر سوال برد.