تاریخ انتشار خبر: ۲۲ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۶:۳۲:۲۹
کد مطلب : 77695
استاندار خوزستان :

مسئولین استان دست به دست هم داده اند تا پایتخت دفاع مقدس را بخوبی معرفی کنیم

عبدالحسن مقتدایی گفت:در برنامه تشیع شهدا آدم خودش را بازسازی می کند فرصتی هم برای جامعه ایجاد می شود تا به یاد خانواده های شهدا و ایثارگران باشند یادشان باشد هنوز پدران و مادران سالخورده ای هستند که منتظر بازگشت فرزنداشان هستند

 

 

 

 

عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان امروز صبح در حاشیه تشییع دوشهید گمنام در اهواز در خصوص آثار برنامه تشیع شهدا به خبرنگار رهیاب گفت:برای کسانی که از دور یا نزدیک دستی بر آتش  دفاع مقدس داشتند قطعا چون همگام با شهدا بودند این برنامه تشییع شهدا یک تجدید عهدی است.

وی ادامه داد:روزی با شهدا هم مسیر بودیم حالا باید بررسی کنیم ببینیم آیا از این مسیر انحراف پیدا کرده ایم یا هنوز در آن راهی که باید باشیم هستیم .

مقتدایی گفت:در برنامه تشیع شهدا آدم خودش را بازسازی می کند فرصتی هم برای جامعه ایجاد می شود تا به یاد خانواده های شهدا و ایثارگران باشند یادشان باشد هنوز پدران و مادران سالخورده ای هستند که منتظر بازگشت فرزنداشان هستند

وی افزود:تشییع شهدا فرصتی است تا مطالب آن روزها برای نسلی که آن را درک نکرده اند بازگو شود.

استاندار در پاسخ به این سوال که برای معرفی اهواز به عنوات پایتخت دفاع مقدس چه کرده اید گفت:همه دستگاه ها برای اعزام راهیان نور در طی سال به مناطق جنگی تلاش می کنند خصوصا ایام نوروز که جمعیت میلیونی به خوزستان می آید باید شرایطی را فراهم کنیم تا نسل جدید با خاطرات خوبی از مناطق جنگی به شهر خود باز گردند.

وی ادامه داد:پذیرایی از حدود ۴ میلیون زائر راهیان نور مسلما کار سنگینی است همه مسئولان استان دست به دست هم داده اند تا بتوانیم پایتخت دفاع مقدس را به خوبی به همه معرفی کنیم.

مقتدایی در پایان در  تعریف پیرو خط شهیدان گفت:بدون شک این نظام یک اصولی دارد که امام تدوین کرد و برگرفته از آیات و روایت است بعد از امام هم ادامه دهنده این راه مقام معظم رهبری است تمام اتفاقاتی که می افتد در جهت تثبیت نظام است هر کس در این مسیر است ادامه دهنده راه شهداست.