تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۱۴:۲۶:۱۱
کد مطلب : 93215

مساله دارترین انتصاب شهرداری اهواز در سال۹۴

در ابتدای سال ۹۴حاج قاسم الحایی شهردار منطقه هشت اهواز در یک اتفاق ناگهانی دار فانی را وداع گفت تا شهردار اهواز پس از چند هفته بلاتکلیفی ناچار به انتخاب موسی ممبینی برای سرپرستی این منطقه از اهواز شود.

در ابتدای سال ۹۴حاج قاسم الحایی شهردار منطقه هشت اهواز در یک اتفاق ناگهانی دار فانی را وداع گفت تا شهردار اهواز پس از چند هفته بلاتکلیفی ناچار به انتخاب موسی ممبینی برای سرپرستی این منطقه از اهواز شود.

انتخاب ممبینی در حالی بود که وی کارنامه ای ضعیف و پرابهام را در سازمان تاکسیرانی اهواز برجای گذاشته است که شاید چنین سوابق نه چندان شفافی موجب انتقاد اعضای شورای شهر  طی روزهای گذشته از انتصابات اخیر در شهرداری شده است.

ممبینی که سالهای سال بر صندلی تاکسیرانی اهواز تکیه زده بود بالاخره با حکم سرپرست منطقه هشت اهواز، حاضر شد این صندلی را رها کند و این سازمان را با مشکلات متعدد برجای مانده از دوره مدیریتش تحویل دیگری دهد.
“مکانیزه کردن ایستگاه های تاکسی”،”وعده طراحی کارت الکترونیک تاکسی‌” ،”نصب نرخنامه مصوب سال “،”جذب ۲۵۰۰ دستگاه تاکسی پلاک اروند”و “جلوگیری از افزایش کرایه ها” تنها بخشی از وعده های به سرانجام نرسیده سازمان تاکسیرانی اهواز در زمان ممبینی بوده است که علت حضور طولانی مدت وی را در آن مسئولیت علی رغم پروژه های به ثمر نرسیده با چالش های متعددی مواجه می کند.
به تاییدشهروندان اهوازی،وضعیت تاکسی ها در سطح کلانشهر اهواز طی چند سال گذشته به یک نابسامانی وحشتناکی رسیده است و فقدان ایستگاه های مناسب برای این بخش از ناوگان حمل و نقل عمومی باعث شده که تاکسی ها گاها بازارهای میوه فروشی را ایستگاه توقف خود قرار دهند.
در همین زمینه سال گذشته شاهد ارسال نامه تاکسی داران اهوازی به فرمانداری اهواز و استانداری خوزستان بودیم که در بخشی از نامه چنین آمده است: “سازمان تاکسیرانی از بدو تاسیس هیچگونه خدماتی را به رانندگان تاکسی ارائه نکرده است وبآنچه با ورود پیمانکار رانندگان تاکسی متحمل شده‌اند پرداخت هزینه ای بالجبار مالی است که بایستی رایگان در اختیار تاکسی دار قرار می‌گرفت. ”

همچنین مبهم ماندن پرونده مزایده تاکسی های پلاک اروند اهواز که بارها وعده آن را مسئولین مختلف داده بودند از دیگر مسائلی است که مدیرعامل سابق تاکسی رانی اهواز آن را در پرونده مدیریتی خود بدون پاسخ می بیند.

این تنها مشتی نمونه خروار بود لکن سوال اینجاست چنین مدیران ضعیفی که سابقه روشنی از دوره های طولانی مدیریت خود برجای نگذاشته اند چگونه یک شبه در پست های مختلف شهری مسئولیت گرفته و بالاتر می روند!

پی نوشت:
طی روزهای آینده دیگر انتصابات شهرداری اهواز نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت