تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۲۰:۳۱:۰۶
کد مطلب : 76831
دبير اجرايي مسابقات بين​المللي بوكس:

مسوولان آبادان آمادگی ذهنی کاملی نسبت به برگزاری رقابت‌ها دارند

دبیر اجرایی رقابت​های بین​المللی بوکس به میزبانی آبادان با بیان این‌که تجربه مسوولان آبادان برای برگزاری مسابقات بین‌المللی بالاتر رفته است، گفت: مسوولان و متولیان شهری آمادگی ذهنی کاملی نسبت به این رویدادها دارند.

پیمان ادیبی اظهارکرد: این مسابقات ۲۲ تا ۲۶ اسفندماه به مناسبت گرامی‌داشت حماسه شکست حصر آبادان برگزار می​شود، البته پیش از این برنامه​ریزی کرده بودیم که این مسابقات را مهرماه مصادف با حماسه شکست حصر آبادان برگزار کنیم ولی به دلیل همزمانی با مسابقات آسیایی اینچئون، تصمیم بر این شد که رقابت‌ها اسفندماه و در سالن کوثر آبادان برگزار ​شود.

وی بیان‌کرد: بوکسورهای کشورهای داغستان، ترکیه، عراق، افغانستان و پاکستان در این مسابقات شرکت می‌‌کنند، ضمن این‌که تیم​های ملی الف و ب ایران و تیم​ منتخب آبادان نیز در این رقابت​ها حضور پیدا می‌کنند. داورانی از فدراسیون جهانی بوکس نیز به این‌جا می‌آیند.

رییس اداره ورزش و جوانان آبادان با بیان این‌که ۱۰ کمیته برای این مسابقات تشکیل شده است، گفت: برای این مسابقات ما نشست​های مختلفی از جمله دو نشست در فرمانداری شهرستان آبادان و هشت جلسه داخلی نیز در اداره ورزش و جوانان آبادان برگزار کردیم که یکی از این جلسات با حضور دبیر، نایب‌رییس و مشاور عالی فدراسیون، معاون اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان، مدیرعامل باشگاه صنعت نفت آبادان و رییس امور ورزش شرکت پالایش نفت آبادان برگزار شد.

وی با اشاره به افزایش تجربه آبادان در برگزاری مسابقات بین​المللی، خاطرنشان‌کرد: با توجه به این‌که میزبانی مسابقات جهانی کشتی نسبت به این رقابت​ها بسیار سنگین​تر بود، تجربه همکاران و پرسنل ما بالاتر رفته است و مسوولان و متولیان شهری نیز آمادگی ذهنی کاملی نسبت به این رویدادها دارند. برای مسابقات کشتی نزدیک به ۵۰ جلسه برگزار کردیم، در حالی که برای رقابت​های بین​المللی بوکس، هنوز تعداد جلسات برگزار شده ما از ۱۰ جلسه فراتر نرفته و آن هم به دلیل تجربه​ای است که حاصل شده است.

ادیبی درباره شرایط سالن برگزاری مسابقات گفت: این سالن در گذشته کمی نیاز به بازسازی داشت که با توجه به برگزاری مسابقات جهانی کشتی در این سالن، بازسازی انجام و نواقص آن رفع شد. بیشتر هزینه​های برگزاری این مسابقات نیز توسط شرکت پالایش نفت آبادان پرداخت شده است.

وی درباره تاثیر چنین میزبانی​هایی در استان عنوان‌کرد: با توجه به این‌که آبادان و خرمشهر به عنوان منطقه آزاد محسوب می​شوند، برگزاری این مسابقات در جذب گردشگر با توجه به این‌که آبادان دارای بازار خوبی است، تاثیرات خوبی دارد. کما این‌که شور و نشاط اجتماعی را هم افزایش می​دهد. همچنین آبادان از دیرباز در ورزش به‌نام بوده است و مردم آن علاقه‌مند هستند که مجددا نام این شهرستان پر آوازه شود.

مرجع / ایسنا