تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , اسفند, ۱۳۹۲ | ۱۲:۱۴:۲۸
کد مطلب : 19597

مسکن مهر،طرحی در پیچ و خم تغییر دولت ها/مهری که هنوز بر دل ها ننشسته است!

مسکن مهر داستان عجیبی دارد وقتی سراغش را از مسئولین می گیری هر کدام به فراخور خط سیاسی و گرایشاتشان نظری می دهد آنکه طرفدار دولت احمدی نژاد است به به و چه چه می کند و آن که طرفدار دولت روحانی است یا جدیدا طرفدارش شده است آن را طرحی تورم زا و پر از عیب و ایراد معرفی می کند.

عصر آبادان – مسکن مهر داستان عجیبی دارد وقتی سراغش را از مسئولین می گیری هر کدام به فراخور خط سیاسی و گرایشاتشان نظری می دهد آنکه طرفدار دولت احمدی نژاد است به به و چه چه می کند و آن که طرفدار دولت روحانی است یا جدیدا طرفدارش شده است آن را طرحی تورم زا و پر از عیب و ایراد معرفی می کند.

در استان خوزستان بنا به گفته نمایندگان استان خوزستان وضعیت مسکن مهر بدتر از سایر استان هاست یا لااقل جزو بدترین ها در ایران هستیم البته این که همیشه جایگاه های آخر را در کشور کسب می کنیم دیگر برای کسی جای تعجب ندارد.

طبق آمارهای موجود تا خرداد ماه ۹۲ تنها در هفت استان میزان پیشرفت پروژه های مسکن مهر کمتر از ۵۰ درصد بوده است که خوزستان هم یکی از این استان هاست

وقتی در این رابطه از نصرالله دهقان مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان پرسیدیم گفت: نمی دانم چرا خیلی ها فکر می کنند مسکن مهر یک پروژه دولتی است؟در حالیکه این  یک پروژه کاملا مردمی است که دولت از آن حمایت کرد.

وی افزود:آن بخشی که وظیفه دولت بوده انجام شده است از دادن زمین گرفته تا تسهیلات،شبکه آب،برق،فاضلاب،گازو… دولت به تعهداتش در زمینه مسکن مهر عمل کرده است.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان اضافه کرد:برای ساخت مسکن مهر یکی تسهیلات و دیگری آورده مردم وجود دارد که بانک سهم خودش را داده  و آنچه که باید پرداخت شود سهم مردم است.

دهقان خاطر نشان ساخت: شهرهای فولادشهر یا شاهین شهر در اصفهان که ۴۰ سال پیش شروع به ساخت آنها شد مگر مثل امروز بودند ضروری است مردم به شهرهای تازه تاسیس بروند و ساکن شوند تا آنجا آباد شود.

مسئولین شهرسازی خوزستان بی تعارف می گویند مردم اگر پول های خود را بدهند مسکن مهر مشکلی ندارد و خود را در به طول انجامیدن این طرح مقصر نمی دانند وقتی هم از آنان می پرسی شیرین شهر و رامین چه خبر می گویند مردم باید بروند ساکن شوند تا این شهرهای جدید آباد شوند.

البته به نظر نگارنده طبق این گفته مسئولین شهرسازی استان بهتر است خود مدیرکل و زیرمجموعه اش به همراه استاندار و و تمام کسانی که به نحوی با این مساله ارتباط دارند باید در این دوشهر تازه تاسیس ساکن شوند تا آنجا آباد شود بعد کلیدها را تحویل مردم دهند و الا خیمه نشینی در دل صحرا که نیاز به پروژه مسکن مهر و این همه آورده نداشت.

از طرفی نمایندگان مردم خوزستان که با مردم ارتباط بیشتری دارند و دغدغه های مردم را انعکاس می دهند از شاکیان اصلی این پروژه در استان هستند نماینده اندیمشک در این خصوص می گوید:دولت  پیمانکارها را به حال خودشان رها کرد و مصالح ساختمانی با کیفیتی در پروژه مسکن مهر به کارگیری نشد.

وقتی از نماینده ماهشهر در این خصوص پرسیده شد گفت:در حوزه انتخابیه بنده بیش از ۲۰ هزار واحد مسکن مهر مدت ها است که بلاتکلیف مانده اند.

این تنها نماینده ایی نیست که می نالد پای صحبت هر نماینده ای که بنشینی از مسکن مهر خوزستان و مسئولین گلایه دارد نماینده مردم دزفول می گوید:ضعف مدیریت و عدم مسئولیت پذیری در مسکن مهر بیداد می کند مگر ما چند درصد مجازیم ۱۲ میلیون سهم مردم را تغییر بدهیم نهایتا ۱۰یا ۲۰ درصد نه اینکه ۳ برابر افزایش دهیم.این در حق مردم ظلم است و به درستی بیان نمی شود.

عملیات اجرای پروژه مهر شهر دزفول با دو هزار و۳۱۲ واحد آپارتمانی چندین سال است که ادامه دارد و خانواده های بسیاری را با مشکل مواجه کرده است.

غیر از نمایندگان دل امام جمعه ها هم از پروژه نفس گیر و طولانی در استان خوزستان امام جمعه هفتکل گفته است: ساخت منازل مسکن مهر در هفتکل مدتهاست که خوابیده و پیشرفتی صورت نمی گیرد، این در حالی است که پروژه بیش از ۴۰۰ عضو دارد و کسانی که در این طرح ثبت نام کردند همچنان چشم انتظار اتمام ساخت منازلشان هستند.

مدیر عامل اتحادیه‌های مسکن مهر خرمشهر نیز می گوید: پروژه مسکن مهر خرمشهر پیشرفت مناسبی ندارد. و از این قبلی اظهار نظرها در این خصوص فراوان است.

بهتر است دولت بدون در نظر گرفتن اینکه این طرح را کدام رئیس جمهور پیشنهاد داده است در اولویت قرار دهد و فکری به حال مردمی کند که دارایی خود را داده اند و سرشان بی کلاه مانده است.

امیدواریم همه همت کنند تا این سونامی بی تدبیری که مسکن مهر را بلعیده است در استان چاره جویی شود و الا حتی اگر آب اهواز هم وصل شود و خرمشهر و آبادان منطقه آزد شوند و کارون را مثلا انتقال ندهند باز اینها برای مردم سقف بالا سر نخواهد شد.

 

رهیاب نیوز