تاریخ انتشار خبر: ۳۱ , فروردین, ۱۳۹۴ | ۱۱:۴۲:۴۷
کد مطلب : 81206
رژیم صهیونیستی از تمبر «کوروش» رونمایی کرد؛

مصادره کوروش به نفع هولوکاست +عکس

در آستانه هولوکاست در سرزمین های اشغالی، رژیم سراسر جعلی اسرائیل از تمبر گرامیداشت کوروش، بنیانگذار شاهنشاهی هخامنشی و نخستین شاهنشاه تاریخ ایران، رونمایی کرد.

 در آستانه یادبود هولوکاست صهیونیستی، رژیم سراسر جعلی اسرائیل از تمبر گرامیداشت کوروش، بنیانگذار شاهنشاهی هخامنشی، رونمایی کرد.

 

بخش فارسی وزارت امور خارجه اسرائیل با اعلام این خبر افزوده که رونمایی از تمبر کوروش کبیر، ۱۴ آوریل (۲۵ فروردین) انجام شده است.

تصویر تمبر گرامیداشت کوروش در اسرائیل
اداره پست اسرائیل در توضیح این تمبر نوشته که کوروش کبیر پس از فتح بابل، دستور آزادی یهودیان از بردگی را در بابل صادر می‌کند و به آنها اجازه می‌دهد که آزادانه به سرزمین یهودا بازگردند و معبد مقدس خود را در اورشلیم از نو بنا کنند.
به گزارش رادیو فردا، روی تمبر گرامیداشت کوروش کبیر، به سه زبان عبری، انگلیسی و فارسی جملاتی نوشته شده و از جمله این عبارت به نقل از او و خطاب به یهودیان در کتاب مقدس آمده است: «خداوند با همه شما که قوم او هستید، همراه است. شما اجازه دارید که به اورشلیم بازگردید».

 

این رادیو وابسته به سازمان سیا افزود: پیروان دین یهود احترام زیادی برای نخستین شاهنشاه ایران قائل‌اند و خیابانی نیز در اورشلیم به نام کوروش وجود دارد. رونمایی از تمبر گرامیداشت کوروش کبیر در اسرائیل و در آستانه روز یادبود هولوکاست، در اوج تنش‌ها میان این کشور و جمهوری اسلامی بر سر برنامه هسته‌ای ایران صورت می‌گیرد. ایران و اسرائیل در زمان حکومت محمدرضاشاه پهلوی، دارای روابط سیاسی، نظامی، تجاری و فرهنگی بودند.