تاریخ انتشار خبر: ۷ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۹:۳۴:۲۰
کد مطلب : 62320

مصدومیت زن باردار بر اثر انفجار گاز در منزل

انفجار شدید گاز در یک منزل مسکونی واقع در شهر ری، زنی باردار را روانه بیمارستان کرد.

همسایگان با شنیدن صدای مهیب انفجار و لرزش ساختمان و همچنین مشاهده آتش سوزی در بالکن یکی از واحدهای مجتمع مسکونی سراسیمه در تماس با سامانه ۱۲۵ درخواست کمک کردند.

ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران پس از اطلاع از وقوع این حادثه، آتش‌نشانان ایستگاه‌های ۹۰ و ۸۳ به همراه خودروی نردبان ۳۲ متری را در ساعت ۲۳:۴۴ دقیقه روز گذشته به شهر ری، بلوار دستواره اعزام کرد.

رضا بابایی یزدی فرمانده آتش نشانان در شرح حادثه گفت: در یکی از واحدهای طبقه چهارم یک مجتمع مسکونی ۹ طبقه در قسمت بالکن آتش زبانه میکشید که آتش نشانان به سرعت وارد منزل شده و پس از قطع جریان برق با استفاده از خاموش کننده های دستی، شعله های آتش را که در حال سرایت به قسمت اتاق خواب بود مهار و خاموش کردند.

وی افزود: در هنگام وقوع این حادثه زوج جوانی در داخل این منزل بودند که توسط آتش نشانان از محل حادثه خارج شدند که در این میان زن جوان که باردار بود و دچار شوک و دودزدگی شده بود برای انتقال به مرکز درمانی تحویل امدادگران اورژانس شد.

بابایی در ادامه اظهار داشت: شدت انفجار به حدی بود که در چوبی یکی اتاق های این واحد مسکونی از جا کنده و قسمتی از سقف کاذب دچار تخریب شد و همچنین شیشه پنجره های آن و چندین واحد مسکونی مجاور شکست.

این فرمانده آتش نشانی علت بروز این حادثه را نشت گاز از سیلندر ۱۱ کیلویی گاز مایع در بالکن منزل و رسیدن آن به شعله بخاری روشن در قسمت پذیرایی و در نهایت انفجار و آتش سوزی ذکر کرد.

انتهای پیام