تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , اردیبهشت, ۱۳۹۳ | ۲۱:۰۸:۵۷
کد مطلب : 28463

مطهری: موسوی اشتباه کرد

نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس با بیان اینکه دادگاه موسوی و کروبی باید برگزار شود، گفت: اینکه موسوی در شب انتخابات گفت من پیروز انتخابات هستم اشتباه بود.

علی مطهری بعد از ظهر امروز در مراسمی که به مناسبت هفته گرامیداشت مقام معلم در سالن اجتماعات شهدای گمنام دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین در جمع دانشجویان این دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: ادامه رفع حصر میرحسین موسوی و مهدی کروبی منطقی و معقول نبوده و فایده‌ای بر آن مترتب نیست.

وی اظهار کرد: در سال ۸۸ که حصر شروع شد اگر برای ۱۰ روز یا حداکثر یک ماه این موضوع ادامه پیدا می‌کرد می‌شد پذیرفت اما ادامه آن سودی نداشت.

نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی افزود: اینکه عده‌ای مطرح می‌کنند که موسوی و کروبی باید توبه کنند تا آزاد شوند قابل قبول نیست چون کسی که می‌گوید گناهکار نیستم و طرف مقابل را مقصر می‌دانم هنوز توبه نکرده است.

مطهری ادامه داد: در اسلام هم نداریم که مجرمان را محصور کنیم مادامی که توبه کنند پس خوب است متهمان حرف‌هایشان را در دادگاه علنی بزنند و مردم بشنوند تا هر حکمی دادگاه صادر کرد مردم چیزی نگویند.

نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید منطقی بر این امر حاکم باشد و اینکه اینها در حصر باشند تا وقتی توبه کنند منطقی نیست.

*موضوع حبس را تمام کنیم

وی با تاکید بر اینکه باید این موضوع را تمام کنیم نه اینکه آن را به شکل نقطه چرکینی در انقلاب باقی بگذاریم، اضافه کرد: چون هر دوی این افراد پیرمرد هستند و شرایط جسمانی خوبی ندارند اگر یکی از این دو نفر خدای ناکرده در حبس از دنیا برود در این صورت جواب سئوال‌کنندگان را باید چه کسی بدهد.

نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: عده‌ای این دیدگاه را دارند که مطیع محض هستند و تملق و تعظیم دارند یا اینکه خارج از انقلاب یا ضد آن هستند در حالی که ممکن است افراد متوسطی داشته باشیم که قانون، ولایت فقیه و انقلاب را قبول دارند.

مطهری عنوان کرد: موسوی و کروبی از این دسته هستند و همه اینها را قبول دارند اما ممکن است انتقاد هم داشته باشند.

*در داستان ۸۸ دو طرف خطا کردند

نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: باید پذیرفت که در داستان سال ۸۸ دو طرف دچار خطا شدند و نمی‌توانیم بگوییم موسوی هیچ خطایی مرتکب نشد.

وی اضافه کرد: اینکه موسوی در شب انتخابات گفت من پیروز انتخابات هستم اشتباه بود البته من قبول دارم که این ناشی از تخلفاتی بود که طرف مقابل انجام داد اما وقتی دید که حقش ضایع شده باید به خاطر نظام می‌پذیرفت؛ زیرا حفظ اسلام و نظام واجب‌تر است.

*قوه قضائیه پاسخگوی حبس بدون محاکمه موسوی و کروبی باشد

نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: حبس بدون محاکمه شرعا و قانونا قابل قبول نیست و قوه قضائیه باید جواب بدهد که چرا سه سال و نیم حصر بدون محاکمه انجام داده است زیرا این مسئله قابل توجیه نیست.

وی در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به سئوال یکی از دانشجویان که نظر شما در مورد نقد کردن آثار شهید مطهری چیست، اذعان کرد: کسی منعی برای این کار قرار نداده و افرادی که آثار شهید مطهری را مطالعه کرده‌اند می‌توانند آنها را نقد کنند.

منبع: فارس