تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , دی, ۱۳۹۴ | ۲۲:۴۸:۰۴
کد مطلب : 104673

معاون «البغدادی» کشته شد+عکس

مرکز اطلاع رسانی ارتش عراق از کشته شدن «عاصی علی محمد ناصر العبیدی» معاون دوم ابوبکر البغدادی سرکرده داعش در غرب الرمادی استان الانبار خبر داد.

مرکز اطلاع رسانی نظامی ارتش عراق اعلام کرد که «عاصی علی محمد ناصر العبیدی» معاون دوم «ابوبکر البغدادی» سرکرده داعش در حمله هوایی ارتش عراق در منطقه «بروانه» واقع در غرب الرمادی کشته شد.

معاون «البغدادی» کشته شد

در ادامه بیانیه مرکز اطلاع رسانی نظامی ارتش عراق آمده است که ناصر العبیدی یکی از فراری های زندان «ابوغریب» است.

در حملات ارتش عراق به مواضع داعش طی چند ماه گذشته، تعدادی از سرکردگان داعش از جمله «ابو علی الانباری» معاون «ابوبکر البغدادی» سرکرده داعش کشته شد.

هچمنین ابوعلاء العفری کسی که هماهنگ کننده ولایات داعش در عراق نامیده می‌شود و ابوحسن الصحابی رئیس کمیته اطلاعات گروهک داعش نیز در این حملات کشته شدند.

یک منبع امنیتی وابسته به استان الانبار عراق سه شنبه گذشته به السومریه نیوز گفته بود که ۲۵۰ نفر از عناصر داعش در یک حمله هوایی در غرب الرمادی استان الانبار کشته شدند.

پایگاه خبری السومریه نیوز به نقل از این منبع امنیتی گزارش داد که در این حمله هوایی همچنین ۱۰۰ خودروی وابسته به داعش منهدم شدند.

این منبع امنیتی که نخواست نامش فاش شود، اعلام کرده بود که «نیروهای عراقی با پشتیبانی نیروی هوایی عراق و یگان توپخانه ای ارتش امروز موفق شدند تعدادی از مواضع داعش در شهرستان حدیثه و منطقه بروانه در غرب الرمادی را هدف قرار دهند.»

منبع: فارس