تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۱۹:۵۴:۰۸
کد مطلب : 72898

معاون وزیر بهداشت در آبادان: پرستاری برای استخدام وجود ندارد

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه استان‌ها مجوز استخدام پرستار دارند، اما پرستاری وجود ندارد تا به کار گرفته شود، گفت: در صورت فراخوان دادن نیز پرستاری برای جذب شدن اقدام نمی‌کند.

به گزارش عصر آبادان، محمد میرزابیگی ظهر امروز در حاشیه همایش بررسی آخرین تحولات پرستاری در جامعه پرستاری آبادان، ضمن تبریک فرا رسیدن سی و ششمین بهار انقلاب اسلامی اظهار کرد: در خصوص کمبود نیرو، سه مسیر در حال پیگیری است که در آن می‌توان از مسیر استخدام دولتی نام برد که در سازمان مدیریت به زودی پاسخ آن دریافت خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین به کارگیری نیرو‌ها به صورت شرکتی و تربیت ضرب الاجلی بهیار از دیگر مسیرهای برطرف کردن معضل کمبود نیرو است.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: در رابطه موضوع پرداختی پرستاران، سه اقدام را تبیین کرده‌ایم که یکی از این اقدامات انجام شده و طی آن کارانه پرستاران علی الحساب به پرستاران پرداخت شده است و در جاهایی که پرداخت نشده نیز به زودی پیگیری و پرداخت می‌شود.

میرزا بیگی عنوان کرد: دو مطلب دیگری که در راستای پرداخت‌ها در پیش است، نظام پرداخت عملکردی که اجرای بند چهار قانون بهره وری پرستاران است، و احتمالا در یک یا دو هفته آینده به دست پرستاران خواهد رسید.

وی تاکید کرد: پرداخت عملکردی در واقع به این معناست که هر پرستار به اندازه کارکرد خود مزایا و حقوق دریافت می‌کند که در این صورت پرداختی‌ها گام‌های عادلانه تری را بر خواهد داشت.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابراز کرد: در آینده نزدیک تشکیل شورای عالی بیمه را در پیش داریم که جلسه شورای عالی بیمه ویژه خدمات پرستاری برگزار خواهد شد، این شورا در راستای اجرای قانون تعرفه‌گذاری تشکیل می‌شود.

میرزا بیگی افزود: در صورت به تصویب رسیدن تعرفه‌های پرستاری در این شورا، تعرفه‌ها اجرا خواهد شد و در آن میزانی که مشترک و غیر شفاف است و وظایفی که بین پزشک و پرستار تداخل دارد، برای هر کدام که محسوب شود، گروه دیگری حق دخالت در آن را نخواهد داشت.

وی اظهار کرد: پس از اجرای این قانون گام بزرگی در راستای اجرای عدالت برای پرستاران برداشته خواهد شد و وظایف محول بر روی هر پزشک مشخص می‌شود.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به موضوع استخدام پرستار و حل مشکل کمبود نیرو اشاره کرد و گفت: استان‌ها مجوز استخدام پرستار دارند، اما پرستاری وجود ندارد تا به کار گرفته شود.

میرزابیگی اضافه کرد: دولت هیچ گونه مجوز استخدامی تاکنون نداده است و به کار گیری افراد از طریق استخدام شرکتی است، و معضلات پرداخت حقوق و مزایا شرکتی‌ها نیز برطرف شده و آنها نیز می‌تواند این مزایا را دریافت کنند.

وی یادآور شد: در حال حاضر گلایه‌ای که سیستم دانشگاه دارد، این است که در صورت فراخوان دادن نیز پرستاری برای جذب شدن اقدام نمی‌کند.

منبع: فارس