تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۶:۵۱:۴۰
کد مطلب : 88841

معاون وزیر: قطع یارانه نشریات دولتی

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: یارانه نشریات دولتی در حمایت از نشریات بخش خصوصی قطع شده است.

حسین انتظامی امروز در ارومیه در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: نشریات دولتی بیش از یک سوم یارانه مطبوعات را می بلعیدند.

وی افزود: مدیران نشریات و مطبوعات باید دارای کارآمدی و ابتکار عمل در انتشار نشریات و برنامه ریزی برای هزینه ها باشند ، گفت: یارانه ای که دولت برای مطبوعات ارائه می دهند برای کمک به مطبوعات است و برای تامین کلیه مخارج آن نیست.

معاون مطبوعاتی وزیر گفت: پارسال حدود ۴۰ میلیارد ریال یارانه برای مطبوعات ، خبرگزاری ها و پایگاه های اطلاع رسانی دارای مجوز پرداخت شد.

انتظامی با بیان اینکه دولت یازدهم از رسانه های مروج همدلی ، همزبانی و وحدت حمایت می کند ، افزود: از فعالیت نشریاتی که به دنبال تقویت وحدت و انسجام ملی در کشور هستند ، استقبال کرد و بیش از دیگر مطبوعات از آنها حمایت های لازم را می کنیم.

وی گفت: وزارت ارشاد از مطبوعات محلی حمایت جدی می کند و یکی از نمودهای این حمایت جلوگیری از ورود رسانه های سراسری به حوزه رسانه های محلی است.
انتظامی با اشاره به اینکه مطابق قانون مطبوعات ، ویژه نامه هایی که در روزنامه های سراسری منتشر می شوند حق توزیع مجزا ندارند افزود: دفاتر سرپرستی روزنامه های سراسری باید درآمد خود را از منابع دیگری تامین کنند و این ویژه نامه ها باید در وسط روزنامه ها توزیع شود.

معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد افزود: امسال ۷۰ درصد آگهی هایی که از مبدا ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها توزیع می شود به نشریات محلی و بقیه به روزنامه های سراسری تعلق می گیرد.

وی گفت: با وجود فراگیر شدن استفاده از رسانه های مجازی در کشور رسانه ها و مطبوعات محلی با تهدیدی مواجه نیستند و فرصت های بسیاری دارند و می توانند در صورتی که بر وجه ممیزی خودشان استوار باشند فعالیت کنند.

انتظامی با اشاره به نشریات شامل ماده ۱۶ قانون مطبوعات نیز گفت: این نوع نشریات حذف می شوند و وزارت ارشاد با رسانه هایی که لیست بیمه ای نداشته باشند همکاری نمی کند.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دیروز در همایش تعامل اقوام ، ادیان و رسانه در ارومیه شرکت کرد.