تاریخ انتشار خبر: ۱۰ , دی, ۱۳۹۳ | ۲۲:۵۵:۳۶
کد مطلب : 63539
یک كارشناس مواد غذایی گفت:

معجزه مخلوط سیر و عسل در بدن

یک کارشناس مواد غذایی گفت: سیر تقویت کننده سیستم ایمنی بدن و معجزه گر در درمان بسیاری از بیماری هاست.

به نقل از مهر، آزاده آذر پیرا با اشاره به مستعد بودن بدن در ماه های سرد سال برای سرماخوردگی و ابتلا به عفونت‌ها، افزود: محتوای بالای آنتی‌اکسیدان‌ها در سیر آن را به یک تقویت‌کننده سیستم ایمنی تبدیل کرده است.

 

وی اظهار کرد: این تاثیر فقط با خوردن روزانه ۲ تا ۳ حبه سیر ایجاد خواهد شد.

 

آذر پیرا تصریح کرد: افرادی که به علت بوی سیر تمایلی به مصرف آن ندارند می توانند سیر را به صورت پودر، چای جوشانده سیر و مخلوط سیر و عسل یا سیر و زنجبیل برای بهتر کردن مزه آن استفاده ‌کنند.

 

وی، یکی از درمان‌های خانگی تبخال را چکاندن آب سیر بر روی تبخال بیان کرد و افزود: این تأثیر سیر به دلیل ترکیبات ضد التهابی است که به میزان بالا در سیر وجود دارد و باعث کاهش درد و ورم می‌شود.

 

این کارشناس مواد غذایی یادآورشد: بسیاری از مطالعات نیز نشان می‌دهد که مکمل یاری سیر نقش موثری در تسریع بهبود زخم‌ها بعد از جراحی‌ها داشته است.

 

آذر پیرا افزود:سیر یک غذای عالی برای تقویت سیستم ایمنی است که در مقابل سرماخوردگی، آبریزش بینی، سرفه و عطسه به پا می‌خیزد.

 

وی یکی از روش‌های سنتی درمان سرماخوردگی را مصرف سیر مخلوط شده با عسل در روزهای اول بیماری عنوان کرد و گفت: استفاده از این ترکیب قابل‌ قبول‌ تر از آمپول‌ و تزریقات در دوران سرماخوردگی است.