تاریخ انتشار خبر: ۹ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۱:۰۰:۵۲
کد مطلب : 62823
توسط اداره کل استاندارد خوزستان صورت پذیرفت

معدوم کردن ۲ تن سوسیس و کالباس در خوزستان

مدیرکل استاندارد خوزستان از معدوم کردن ۲ تن سوسیس و کالباس در دی‌ماه امسال مقدار ۲ هزار و ۱۰۰ کیلوگرم انواع فرآورده‌های گوشتی شامل سوسیس و کالباس غیراستاندارد در استان خبر داد.

 

به گزارش عصر آبادان ؛ رضا دهدشتی‌زادهاظهار کرد: در دی‌ماه امسال مقدار ۲ هزار و ۱۰۰ کیلوگرم انواع فرآورده‌های گوشتی شامل سوسیس و کالباس غیراستاندارد به‌دلیل مغایرت با استانداردهای ملی مربوطه و جعل نشان استاندارد در راستای بازرسی از واحدهای تولیدی توسط کارشناسان این اداره کل توقیف و معدوم شده است.
وی گفت: کالاهای مذکور از جمله کالاهای مشمول مقررات استاندارد اجباری بوده که طبق ماده ۹ قانون اصلاح قوانین و مقررات سازمان ملی استاندارد ایران هرگاه اجرای استاندارد در مورد کالاهایی اجباری اعلام شود پس از انقضای مهلت‌های مقرر تولید، تمرکز، توزیع و فروش اینگونه کالاها با کیفیت پایین‌تر از استانداردهای ملی مربوطه و یا بدون علامت استاندارد ایران ممنوع و خاطیان به حکم محاکم صالحه محکوم خواهند شد.
مدیرکل استاندارد خوزستان به همشهریان و هم استانی‌ها توصیه کرد در هنگام خرید هر محصولی به تاریخ تولید، تاریخ انقضا، نشان استاندارد و سالم بودن محصول توجه داشته باشند.

منبع: فارس