تاریخ انتشار خبر: ۶ , آبان, ۱۳۹۳ | ۰۹:۵۹:۲۱
کد مطلب : 51441

معرفی ۱۳ خودروی جدید “سایپا”

مدیرعامل سایپا با بیان اینکه حداقل ۱۳ محصول جدید به بازار عرضه می‌کنیم، گفت: کار کردن روی محصولات قدیمی و به روز کردن آنها برای ما هزینه‌های سنگین‌تری خواهد داشت و مشتریان نیز از این محصولات ناراضی هستند.

مدنی در آئین آغاز مجدد طرح جایگزینی خودروهای فرسوده با بیان اینکه وضعیت خودروسازها در یکسال گذشته با ثبات و رو به رشد بوده است به فارس گفت: در تولید خودروهای سواری رشد ۴۰ درصدی و در تولید خودروهای تجاری و نیمه‌سنگین رشد ۳۵ درصدی داشته‌ایم که به طور میانگین تولیدات ما ۳۶ یا ۳۷ درصد رشد داشته است و اواخر سال به افزایش ۶۰ درصدی تولید خودرو نسبت به سال گذشته می‌رسیم.

وی اضافه کرد: برای جایگزینی محصولات فعلی سایپا پروژه‌های وسیع و بی سابقه‌ای داریم و حداقل ۱۳ محصول جدید به بازار عرضه می‌کنیم.

مدیر عامل سایپا تصریح کرد: کار کردن روی محصولات قدیمی و به روز کردن آنها برای ما هزینه‌های سنگین‌تری خواهد داشت و مشتریان نیز از این محصولات ناراضی هستند.

وی تاکید کرد: امسال همه خودورهای ما با استاندارد یورو ۴ عرضه می‌شود و برای ارتقا به استاندار یورو ۵ هم برنامه داریم.

وی اضافه کرد: متاسفانه خودروسازها در رعایت استانداردهای روز دنیا تعلل کردند که منجر به ابلاغیه‌های تکلیفی دولت شده است.

مدنی با بیان اینکه خودروسازها ظرفیت تولید ۲ میلیون دستگاه خودرو در سال را دارند و برای فروش بیشتر باید برنامه‌ریزی کنند گفت: یکی از روش‌های فروش استفاده از ظرفیت جایگزینی خودروهای فرسوده است که بازار ثابت تضمین شده‌ای برای سال‌های آینده دارد و به محیط زیست هم کمک می‌کند.

وی اظهار داشت: قبل از سال ۵۷ که ما دانشجو بودیم نیز مسئله آلودگی هوا خیلی جدی بود و دلیل آن هم نقش بالای خودروهای کاربراتوری در آلودگی هواست چنانکه این خودروها ۳۰ برابر خودروی معمولی آلودگی ایجاد می‌کنند.

مدیر عامل سایپا ادامه داد: خواهش می‌کنیم با کمک دولت جایگزین خودروهای فرسوده کاربراتوری و موتورسیکلت‌ها سرعت بگیرد؛ ۶۰ هزار دستگاه برای شروع کار خوب است اما امیدواریم به دو تا سه برابر برای سال‌های آینده برسد.

انتهای پیام