تاریخ انتشار خبر: ۳ , آذر, ۱۳۹۳ | ۲۰:۱۴:۴۶
کد مطلب : 55960
عضو هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد اروند:

معضل جذب نیروهای غیربومی با وضع آیین‌نامه‌ها و قوانین رفع شود

عضو هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد اروند گفت: معضل جذب و به‌کارگیری نیروهای غیربومی در شهرهای آبادان و حرمشهر باید با وضع آیین‌نامه‌ها و قوانین رفع شود.

خبرگزاری فارس: معضل جذب نیروهای غیربومی با وضع آیین‌نامه‌ها و قوانین رفع شود

به گزارش عصر آبادان، محمد فروزنده در جریان بازدید از فرودگاه آیت‌الله جمی آبادان در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه وجود معضل بیکاری در منطقه را ما نیز قبول داریم، اظهار کرد: موضوع سرمایه‌گذاری در منطقه به دو صورت دولتی و خصوصی انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: در بخش سرمایه‌گذاری دولتی، مذاکرات وسیعی صورت گرفته ضمن آنکه بخش خصوصی نیز تمایل خود را برای کار و سرمایه‌گذاری در منطقه نشان داده است که آمار آن متعاقبا منتشر می‌شود.

عضو هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد اروند با بیان اینکه در بحث اشتغال حق با مردم است، تصریح کرد: تدبیر رئیس جمهور در تسری منطقه آزاد اروند به کل شهرهای آبادان و خرمشهر، برای برخورداری مردم این مناطق از اشتغال و بهبود وضعیت زندگی به عنوان مزایای منطقه آزاد شدن بود.

فروزنده یادآور شد: برای تحقق این مسئله باید مقرراتی وضع شود تا سرمایه‌گذاران و پیمانکاران در زمینه به‌کارگیری نیروی بومی و محلی ترغیب شوند.

وی از بهره‌مندی سرمایه‌گذاران از سود بیشتر در صورت جذب نیروی بومی به عنوان یک کار تشویقی برای جلب رضایت سرمایه‌گذاران و پیمانکاران نام برد و گفت: به طور طبیعی وقتی سرمایه‌گذار و یا پیمانکاری وارد منطقه‌ای می‌شود، بخشی از نیروی کار مورد نیاز خود را با خود همراه می‌آورد که این مسئله باید حل شود.

فروزنده در پایان با تاکید بر آنکه به‌کارگیری نیروها باید به طور ضابطه‌مندی درآید، افزود: این مشکل باید در چار چوب وضع آیین‌نامه‌ها و قوانین رفع شود، تا به این ترتیب پیمانکاران بر اساس این مقررات در راستای به‌کارگیری نیروهای بومی و محلی تشویق شوند که البته این مقررات هنوز وضع نشده و باید هرچه سریع‌تر دنبال شده و به انجام برسد.

منبع: فارس